Druga niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego /23.04.2017/

Dzisiaj w Kościele przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. ” … nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga. (…) Niech to przesłanie rozchodzi się (…) na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. (…) Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, (…) z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”(św. Jan Paweł II Kraków- Łagiewniki 2002).

Dzisiaj po Mszy św. o 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwo eucharystyczne o 17. 3o połączone z aktem Zawierzenia Świata Miłosierdziu Bożemu.
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 73 Tydzień Miłosierdzia. Jest on okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień i zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na pomoc dla ofiar wojny w Syrii.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałekuroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
Wtorekświęto św. Marka, ewangelisty. Jest to zarazem dzień imienin naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity Marka Jędraszewskiego. Jego osobę polecamy Waszej modlitwie. Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Sobotaświęto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Nabożeństwo różańcowe w ramach nowenny sobót przed 100. rocznicą Objawień w Fatimie o 17.3o. Do prowadzenia modlitwy zapraszamy grupę modlitewną Domowy Kościół i Liturgiczną Służbę Ołtarza.

Modlitwa Żywego Różańca:
Wtorek – Róża NMP Zwiastowania
Piątek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Informujemy, że w Poniedziałek Wielkanocy zebraliśmy na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie 4.1oo zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

We wtorek (25 kwietnia br. ) zbiórka pielgrzymów udających się do Fatimy o godz.6.20. Wyjazd do Warszawy na lotnisko o godz. 6.30.

W piątek (28 kwietnia) próba dzieci komunijnych o 15.30.

Dziękujemy parafianom z Młynki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół. W przyszłym tygodniu troskę o nasz dom Boży polecamy rodzinom z Rudawy z ul. Dunajewskiego / mieszkańcy z bloku A /.

Nasza parafia wraz z parafiami dekanatu Krzeszowice została zaproszona 2 maja br. na nowennę ku czci św. Stanisława BM do Katedry na Wawelu. Będzie to pielgrzymka dziękczynna za wizytację kanoniczną naszej parafii. Zapisy na wyjazd w zakrystii kościoła.

W ostatnim tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Władysława Furman z Młynki, śp. Stefania Łuczkoś z Młynki, śp. Janina Wałowy z Rudawy. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.
Prasa katolicka:

W dzisiejszym Gościu niedzielnym bezpłatny dodatek – DVD z filmem „Zmartwychwstały”. Ponadto w „Gościu” dlaczego pewna wieś pod Raciborzem wkrótce zostanie rozebrana. Niedziela – artykuł: „Holowanie duszy do portu”. Akcja modlitewna za pomocą sms –a w ratowaniu konających. Źródło – numer specjalny o Miłosierdziu Bożym, Ola i Jaś Mały Gość z plakatem Matki Bożej Fatimskiej

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: