Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Świętej /11.06.2017/

Przeżywamy dzisiaj w Kościele uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość ta ma nam pomóc wniknąć bardziej w istotę naszej relacji do Boga, który przychodzi do nas jako Ojciec, jako Jego Syn i jako Duch Święty. Kościół poucza nas, że tajemnica Trójcy Świętej stanowi centrum tajemnicy wiary i życia chrześcijańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

W liturgii Kościoła:

Wtorek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.Wieczorna Msza św. o godz. 20.00. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 19.30.
Środa – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
Czwartekuroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 9.3o wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po zakończeniu procesji Msza św. w kościele. Nielepice – Msza święta o 7.3o, Brzezinka – 17.oo.
Sobotawspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w procesji i „udekorowanie” domów.
Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, panie z Koła Gospodyń w strojach regionalnych, mężczyzn do baldachimu, młodzież do niesienia feretronów, dzieci w strojach komunijnych oraz dzieci do sypania kwiatów.
Prosimy, aby Ołtarze Bożego Ciała przygotowali: I ołtarz – p. Stanisława Tarnawska, II ołtarz – p. Jolanta Bazarnik, III ołtarz – p. Beata Wilewska – Żurakowska, IV ołtarz – ołtarz polowy /ofiarę na kwiaty do ołtarza złożyli pp. Jadwiga i Tomasz Noworyta/.
Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała wokół kościoła rano i wieczór. Uroczyste nieszpory o godz. 17.30.
Próba sypania kwiatów dla małych dzieci w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.

Modlitwa Żywego Różańca:
Wtorek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Czwartek – Róża Matki Bożej Bolesnej

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na nabożeństwo fatimskie, które będziemy odprawiać 13 czerwca, we wtorek o godz. 20.00. Rozpoczniemy Eucharystią, omówimy różaniec i wyjdziemy w procesji wokół kościoła modląc się za wstawiennictwem Maryi. Prosimy przynieść świece. W kiosku z prasą katolicką są do nabycia świece wraz z osłonkami. Dobrowolna ofiara złożona na świece będzie przeznaczona na kwiaty do udekorowania figury Matki Bożej na następne nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy chętnych do włączenia się w modlitwę Żywego Różańca, może owocem 100 – lecia objawień Matki Bożej w Fatimie byłoby powstanie kolejnej róży różańcowej w naszej parafii. Gorąco zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Przypominamy, że dzisiaj odbywa się w Rudawie XIII Jurajski Półmaraton. Organizatorzy biegu przepraszają za utrudnienia ruchu w Rudawie między godz. 9.00 a 13.00. Pamiętajmy o tym, wybierając się kościoła.
Rodzice młodzieży bierzmowanej złożyli w darze ołtarza jeden tysiąc złotych na remont naszego kościoła i siedemset złotych na Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy rodzinom z Rudawy z ulicy Ks. Kard. Dunajewskiego za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z ul. Ks. Kard. Dunajewskiego od pp. Michalik.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gość niedzielnym” bezpłatny dodatek, niezbędny w czasie procesji Bożego Ciała – śpiewnik z pieśniami eucharystycznymi. Ponadto w „Gościu” o nadużywaniu alkoholu i sposobach walki z uzależnieniem. Niedziela – przeczytamy: Boże Ciało – 700 – letnia a nawet dłuższa historia. Źródło – Iść za Jezusem, Cuda i łaski Boże – Bł. Marcelina Darowska, Miłujcie się!

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze
składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: