Ogłoszenia duszpasterskie – 11 niedziela zwykła /18.06.2017/

Trwa oktawa Bożego Ciała. W czasie oktawy codziennie rano i wieczór procesja eucharystyczna. Uroczyste nieszpory o godz. 17.30. Postarajmy się, aby podtrzymać w naszej parafii tę piękną tradycję procesji eucharystycznych. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 procesja wokół kościoła

Środa – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
Czwartek – wspomnienie (dowolne) świętych męczenników Jana Fiszera, biskupa i Tomasza More’a. Na Mszy św. o godz. 18.00 uczniowie, nauczyciele, wychowawcy podziękują Panu Bogu za zakończony rok szkolny i katechetyczny prosząc o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Zapraszamy do modlitwy całą społeczność szkolną: Poczty Sztandarowe, Dyrekcję Szkoły Podstawowej, nauczycieli, rodziców i wszystkich uczniów. Przypominamy uczniom o odpowiednim stroju /galowym/.
Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. dla gimnazjalistów na zakończenie roku szkolnego o godz. 8.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
Sobota – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Modlitwa Żywego Różańca;
Poniedziałek – Róża św. Józefa
Czwartek – Róża św. Jana Pawła II
Niedziela – Róża Zwiastowania NMP

Dziękujemy parafianom za liczny udział w procesji Bożego Ciała, a zwłaszcza rodzinom, które zaangażowały się w budowę i udekorowanie ołtarzy, jak również tym, którzy pomogli w zorganizowaniu procesji: siostrom służebniczkom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, mężczyznom od baldachimu, dzieciom komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, księżom wikariuszom, panu kościelnemu, organiście, scholi młodzieżowej, a szczególne podziękowania składamy strażakom z OSP za zabezpieczenie ruchu na drodze. Dziękujemy za pięknie udekorowaną trasę, niech Pan Jezus wszystkim błogosławi.

W środę od godz. 17 – tej spowiedź dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas nabożeństw czerwcowych.

Czerwiec to miesiąc szczególnej czci oddawanej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz. 17.3o.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z ul. Osiedlowej od p. Anny Matuła.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Wanda Kurnik z Rudawy, śp. Jan Wójcik z Rudawy. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym akcja o ciekawej migracji ze wschodu. W Polsce przebywa i pracuje około miliona Ukraińców. Są, a jakby ich nie było. Bo nie rzucają się w oczy, wytapiają się w tłum. Ponadto w „Gościu” jeszcze raz o przesłaniu Fatimy, które kwestię zbawienia stawia na ostrzu noża. Niedziela – ciekawy artykuł o handlu
Źródło – Ignacy Łukaszewicz – Dobrodziej całej ludzkości. Mały Gość –najnowsza płyta Arki Noego zatytułowana „Wyjątkowy osioł”.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze
składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.