Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /20.05.2018 /

 

Dzisiaj w Kościele przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni za pobożne odśpiewanie bądź recytacje hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” mogą uzyskać odpust zupełny.

Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy je serdeczną modlitwą, aby pokochały Pana Jezusa eucharystycznego na całe życie. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

Dzieci komunijne zapraszamy w Białym Tygodniu na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 a następnie na Mszę św. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci uczestniczyły w tych nabożeństwach w strojach komunijnych.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałekświęto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18-tej. Nielepice – godz. 17.00, Brzezinka – godz. 18.00.
Wtorekwspomnienie (dowolne) św. Rity z Cascii, zakonnicy.
Czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się tym dniu za kapłanów i nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
Sobotawspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. Święcenia prezbiteratu na Wawelu o godz. 9.00. W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Matki. Niech nikomu nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwie majowym.
Niedzielauroczystość Najświętszej Trójcy. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

W poniedziałek spotkanie dla młodzieży bierzmowanej o godz. 19.15.
We wtorek i czwartek o godz. 16.30 próba liturgiczna dla dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej (rocznica I Komunii Świętej).
W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej.
W sobotę o godz. 17.00 spowiedź przed I rocznicą Komunii Świętej.

Informujemy, że procesja Bożego Ciała, podobnie, jak w roku ubiegłym pójdzie tą samą trasą. Za tydzień więcej informacji o przygotowaniu Ołtarzy Bożego Ciała i udekorowaniu domów, posesji.

Modlitwa Żywego Różańca:
Niedziela – Róża św. Rity
Wtorek – Róża św. Jana Pawła II
Piątek – Róża Zwiastowania Pańskiego NMP
Sobota – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Przyjmujemy zapisy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się 2 czerwca br. Zapisy w zakrystii.

Serdeczne podziękowania dla rodziców dzieci komunijnych za posprzątanie naszego kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzicom dzieci rocznicowych.

W tym tygodniu rozpoczęliśmy rozprowadzanie kopert, do rodzin, z informacją o kolejnym etapie prac remontowych naszego kościoła. Przepraszamy za jakiekolwiek pomyłki związane z ich zaadresowaniem. Prosimy o wyrozumiałość i życzliwość dla osób roznoszących koperty. Parafianie, którzy zostali pominięci, a pragną dołożyć cegiełkę do remontu naszej świątyni, proszeni o składanie ofiar na tacę w podpisanych kopertach.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Irena Seremak z Niegoszowic, śp. Janina Kulig z Rudawy. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka. Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” Dokąd zmierza Europa, czyli o powrocie pogaństwa do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem. Niedziela – artykuł o niemieckich obozach zagłady – Nas tu nie było, nas tu nie ma. Źródło – Odszedł do Pana inż. Antoni Zięba. Mały Gość – Mistrzowski dodatek, a w nim wszystko o Mundialu 2018.

 

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze
składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: