Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Świętej /27.05.2018/

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kościół poucza nas, że tajemnica Trójcy Świętej stanowi centrum tajemnicy wiary i życia chrześcijańskiego.

Na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
Taca dzisiejsza przeznaczona na Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
Czwartekuroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. wg. porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 9.30 procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po zakończeniu procesji Msza św. w kościele. Nielepice – Msza św. – godz. 7.30, Brzezinka – godz. 17.00.

Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w procesji i „udekorowanie” domów. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, panie z Koła Gospodyń w strojach regionalnych, mężczyzn do baldachimu, młodzież do niesienia feretronów, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów.

Prosimy, aby Ołtarze Bożego Ciała przygotowali: I ołtarz – p. Stanisława Tarnawska, II ołtarz – p. Jolanta Bazarnik, III ołtarz – p. Beata Wilewska – Żurakowska, IV ołtarz – ołtarz polowy. W oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła rano i wieczór. Uroczyste nieszpory o godz. 17.30.

Piątekpierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15.
Sobota pierwsza sobota miesiąca. Msza św. u sióstr o godz. 8.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe połączone z modlitwą różańcową w intencji naszej Ojczyzny a następnie zapraszamy do udziału we „Mszy za Ojczyznę”.

W sobotę ( 2 czerwca br.) udajemy się w pielgrzymce na Jasną Górę w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kół Żywego Różańca. Zapraszamy chętnych na wyjazd do Częstochowy a szczególnie członków Żywego Różańca. Wyjazd o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii (do środy).

Sołtysi Rudawy i Pisar wraz Radami Sołeckimi zapraszają dzisiaj o godz. 15.00 dzieci oraz rodziców na Dzień Dziecka do Rudawy na Stadion LKS Orlęta Rudawy. W programie imprezy: gry, zabawy, konkursy, dmuchane zamki i pokazy OSP.

W niedzielę (3 czerwca br.) o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w Nielepicach z okazji obchodów 120. rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Nielepicach. Strażacy z OSP zapraszają całą społeczność parafii do wzięcia udziału w uroczystości.

Próba sypania kwiatów dla małych dzieci w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.

Modlitwa Żywego Różańca:
Sobota – Róża Matki Bożej Bolesnej; Róża Matki Bożej Królowej Pokoju
Niedziela – Róża NMP Królowej Polski

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza (cztery tysięcy złotych). Dziękujemy pp. Jadwidze i Tomaszowi Noworyta za ofiarę na kwiaty do ołtarza Bożego Ciała.

Dziękujemy rodzicom dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej za posprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Brzezinki od p. Janiny Nęcka.

Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona zostanie na cele inwestycyjne w parafii.

W ostatnim tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Janina Wąchol z Brzezinki, śp. Anna Wąchal z Rudawy. ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gość Niedzielnym” o Eucharystii, która nie powinna spowszechnieć, ale mocno trwać jako Najświętszy Sakrament. Niedziela – z plakatem na Boże Ciało, Źródło – 160 r. objawień w Lourdes. Arka – Bernard ze Sieny.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze
składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: