Trwa Oktawa Bożego Ciała. Z tej racji codziennie rano i wieczorem mamy okazję uczestniczyć w procesji eucharystycznej. Postarajmy się, aby podtrzymać w naszej parafii tę piękną tradycję. Uroczyste nieszpory o godz. 17.30.

Chrzty dzieci dziś na Mszy św. o godz. 12.15. Dzisiejsza taca przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy wspierają modlitwą i ofiarą podejmowane dzieła.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – wspomnienie (dowolne) św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

Środa – wspomnienie (dowolne) św. Norberta, biskupa.

Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na Mszy św. o godz. 18.00 udzielimy dzieciom uroczystego błogosławieństwa. W tym dniu zostaną pobłogosławione wianki. Godzina święta o godz. 17.oo. Do adoracji Najświętszego Sakramentu zapraszamy Honorową Straż Serca Pana Jezusa, a także osoby, które podjęły w naszej parafii Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W Nielepicach – Msza św. o 15.15.

Piątek  – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień Patronalny Honorowej Straży Serca Pana Jezusa. Zapraszamy członkinie Honorowej Straży Serca Pana Jezusa na Mszę św. o godz. 18.00.  Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP

Czerwiec to miesiąc szczególnej czci oddawanej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz. 17.3o.

W poniedziałek (11 czerwca br.) na Mszy św. o godz. 18.00 Ks. kard. Stanisław Dziwisz udzieli młodzieży z klasy III Gimnazjum sakramentu bierzmowania.

W piątek (8 czerwca br.)  o godz. 18.45 spotkanie w salce katechetycznej dla rodziców dzieci wyjeżdżających na wakacje do Suwałk.

W przyszłą niedzielę (10 czerwca br.) w Rudawie odbędzie się XIV Eko Jurajski Półmaraton. Pamiętajmy o tym, wybierając się kościoła.

Modlitwa Żywego Różańca:

Piątek – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Sobota – Róża św. Józefa

Dziękujemy parafianom za liczny udział w procesji Bożego Ciała. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem tych, którzy zaangażowali się w budowę i udekorowanie ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać mówimy tym, którzy pomogli w zorganizowaniu procesji: siostrom Służebniczkom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, mężczyznom od baldachimu, dzieciom komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, księżom wikariuszom, panu kościelnemu, organiście oraz scholi młodzieżowej. Szczególne podziękowania składamy strażakom z OSP za zabezpieczenie ruchu na drodze. Dziękujemy za pięknie udekorowaną trasę. Niech Pan Jezus wszystkim błogosławi.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną  ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

Prasą katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” niekochana miłość, czyli o tajemnicy Serca Jezusa.  Niedziela – artykuł: Spełniają się proroctwa kard. Hlonda. Źródło – Niezłomny biskup –  Antoni Baraniak. Arka,  Ola i Jaś

W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Roman Czak z Więckowic. Polecamy jego miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: