Ogłoszenia duszpasterskie – 10 niedziela zwykła /10.06.2018/

Czerwiec to miesiąc szczególnej czci oddawanej Najświętszemu Sercu Jezusa. Chrystus zachęca nas: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, utrudzeni i obciążeni, a Ja was pokrzepię”. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz. 17.30.

Przypominamy, że dzisiaj odbywa się XIV Jurajski Półmaraton w Rudawie. Start biegu o godz. 10.00. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia ruchu w Rudawie między godz. 9.00 a 13.00. Pamiętajmy o tym, wybierając się na Mszę Św. do kościoła.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
Wtorek – wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i Towarzyszy.
Środa – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
Czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W poniedziałek (11 czerwca br.) na Mszy Św. o godz. 18.00 Ksiądz Kard. Stanisław Dziwisz udzieli naszej młodzieży gimnazjalnej sakramentu bierzmowania.

W środę (13 czerwca) o godz. 20.00 zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej. Rozpoczniemy nabożeństwo Eucharystią, odmówimy różaniec i wyjdziemy w procesji wokół kościoła, modląc się za wstawiennictwem Maryi. Prosimy o przyniesienie świec.
Zapraszamy chętnych do włączenia się w modlitwę Żywego Różańca, może owocem tegorocznych nabożeństw fatimskich, będzie zaistnienie kolejnej róży różańcowej w naszej parafii. Gorąco zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Komendant Komisariatu Policji w Zabierzowie kom. Mariusz Świda zaprasza mieszkańców parafii Rudawa do udziału w debacie na temat: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie na terenie gminy Zabierzów – możesz mieć na nie wpływ”, które odbędzie się 14 czerwca br. w Świetlicy Wiejskiej w Rudawie o godz. 18.00. Natomiast o godz. 19.00 odbędzie się wykład Piotra Kuruca pracownika IPN – u pt. „Oświęcim to (nie) była igraszka. Mieszkańcy Rudawy okolicznych miejscowości w niemieckich obozach zagłady w latach 1940 – 45”. Na spotkanie zaprasza Sołtys i Rada Sołecka Rudawy.

Modlitwa Żywego Różańca:
Środa – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Piątek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Sobota – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Informujemy, że 2 czerwca br. nasi parafianie Daniel Bartosiewicz i Marcin Węgiel otrzymali błogosławieństwo na ceremoniarza parafialnego z rąk bp Damiana Muskusa. Gratulujemy.

W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 6.020 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Dziękujemy parafianom za koperty składane na remont kościoła. Od wtorku rozpoczęcie  kolejnych prac remontowych związanych z kościołem.

W przyszłą niedzielę ministranci przed kościołem będą zbierać ofiarę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.

Dziękujemy młodzieży bierzmowanej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Brzezinki od p. Renaty Mitki.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” przeczytamy o oskarżonym o antysemityzm kard. Hlondzie, który bronił Żydów. Niedziela – urodził się jako święty’ – historia życia ks. Dolindo. Źródło – Otwórzmy drzwi elektronicznym mediom.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze
składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: