Ogłoszenia duszpasterskie – 11 niedziela zwykła /17.06.2018/

Czerwiec to miesiąc szczególnej czci oddawanej Najświętszemu Sercu Jezusa. Chrystus zachęca nas: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, utrudzeni i obciążeni, a Ja was pokrzepię”. Po południu nabożeństwa czerwcowe o godz. 17.30.

Dzisiaj ministranci przed kościołem zbierają ofiarę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie, która jest wotum wdzięczności naszego narodu za odzyskaną niepodległość.

W liturgii Kościoła:
Środa – wspomnienie (dowolne) bł. Władysława Bukowińskiego, prezbitera.
Czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu dzieci i młodzież naszej parafii podziękują Panu Bogu za mijający rok szkolny i katechetyczny, prosząc o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Na Mszę Św. o godz. 17.00 zapraszamy uczniów klasy 0 – 3 Szkoły Podstawowej a na godz. 18.00 uczniów z klasy 4 – 7 Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Do modlitwy zapraszamy całą społeczność szkolną: Poczty Sztandarowe, Dyrekcję Szkoły, nauczycieli, rodziców, uczniów. Przypominamy uczniom o stroju galowym.
Sobota – wspomnienie NMP. W tym dniu obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
Niedziela – uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Spowiedź dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego w środę od godz. 17 – tej. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas nabożeństw czerwcowych.

Sołtys i Rada Sołecka Rudawy, Ludowy Klub Sportowy Orlęta Rudawa zapraszają na otwarcie Strefy Kibica w dniu 19 czerwca br. o godz. 16.00 na stadionie w Rudawie. Podczas mundialu będzie możliwość oglądnięcia wszystkich meczów reprezentacji Polski. Zapraszamy do kibicowania.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża św. Józefa

Czwartek – Róża św. Rity
Piątek – Róża św. Jana Pawła II

Kustosz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie dziękuje naszej parafii za ofiarę 4.201 zł przekazaną na rozbudowę sanktuarium na Białych Morzach. Dziękujemy młodzieży bierzmowanej za dar pieniężny złożony na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Brzezinki od pp. Gwizdała.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Maria Sonik z Pisar, śp. Stanisława Rusocka. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” o miejscu, które warto odwiedzić, aby nacieszyć oko i ducha. Bazylika Najświętszej Maryi Panny na Świętej Górze koło Gostynia to obowiązkowy punkt wakacyjnej mapie. Akcja o ciekawej migracji ze wschodu. Niedziela – „Męskie oblężenie Jasnej Góry” ciekawy artykuł o mężczyznach, którzy z okazji dnia ojca przybywają do Matki Bożej Częstochowskiej. Źródło – Rocznica wyboru Karola Wojtyły. Mały Gość – mundialowi hit – kolorowy terminarz mistrzostw świata, czyli niezbędnik każdego kibica.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze
Składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: