Ogłoszenia duszpasterskie – 12 niedziela zwykła /24.06.2018/

Rozpoczęły się wakacje. Na czas letniego wypoczynku życzymy wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom dobrego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego oraz ciekawych przygód na wakacyjnych szlakach. Wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

W liturgii Kościoła:
Wtorek – wspomnienie (dowolne) św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera
Środa – wspomnienie (dowolne) św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek– wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
Piątek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kościele o godz. 6.30, 8.00, i 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”.
Sobota – wspomnienie (dowolne) świętych pierwszych męczenników Kościoła Rzymskiego. W tym dniu zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

W tygodniu nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym kancelaria czynna po Mszy św. rano. Sprawy związane z ślubem prosimy załatwiać w piątek /od 16.00 do 18.00 / lub w sobotę /od 8.00 do 9.00/.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża Zwiastowania NMP
Wtorek – Róża NMP Nieustającej Pomocy

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczególne życzenia kierujemy dla pana organisty Piotra, z okazji przypadających imienin. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej

Dziękujemy rodzinom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z ul. Radosnej od pp. Mazur.

Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona zostanie na cele inwestycyjne w parafii. Trwają prace remontowe przy kościele. Dziękujemy ofiarodawcom za składane ofiary na ten cel.

Biblioteka Publiczna w Rudawie zaprasza na spotkanie autorskie z Beatą Kost polską dziennikarką ze Lwowa. Spotkanie odbędzie się w środę 27 czerwca o godz. 18.00 w Świetlicy Wiejskiej w Rudawie.

Prasa katolicka; Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” Często słyszymy, że młodzi nie szukają Boga. Warto jednak zastanowić się, czy to my, dorośli, w odpowiedni sposób przekazujemy im drogę do Chrystusa. Sposób wydaje się prosty. Ponadto w „Gościu” wkrótce będziemy mogli oglądać nową katolicką telewizję. Kiedy to nastąpi? Niedziela – Świat jest piękny – podróżnik Aleksander Doba opowiada, jak przepłynął kajakiem Atlantyk. Źródło – Polska musi pozostać wierna – Kard. Hlond, Arka – św. Aleksy, Ola i Jaś
W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Mieczysław Załęga z Krakowa, śp. Stanisława Grela z Pisar. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: