Ogłoszenia duszpasterskie – 13 niedziela zwykła /01.07.2018/

Dzisiaj, pierwsza niedziela miesiąca, z tej racji adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy św. o godz.12.15. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30.    Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii. Trwają prace na poddaszu kościoła. Dziękujemy parafianom, którzy wspierają remont naszego kościoła modlitwą i ofiarą

W liturgii Kościoła:

Wtorek – święto św. Tomasza, apostoła
Środa – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Wieczorem nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina święta” po wieczornej Mszy św. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które w parafii podjęły się dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza św. w Nielepicach o godz. 15.15.
Piątek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy a zarazem pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17 – tej. Msza św. w Brzezince o godz. 15.15. Odwiedziny chorych od godz. 9 – tej.
Sobota – pierwsza sobota miesiąca.  Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. O godz. 17.30 modlitwa różańcowa w intencji naszej Ojczyzny a następnie „Msza św. za Ojczyznę”.
W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Udział w nabożeństwie pierwszej soboty miesiąca będzie więc kolejną okazją do gorącej modlitwy za naszą Ojczyznę i za Kościół w Polsce, za wszystkich Rodaków w kraju i poza granicami.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Wtorek – Róża NMP Królowej Polski
Niedziela – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Przeżywamy czas wakacji, urlopów, odpoczynku. Pamiętajmy o chrześcijańskim przeżywaniu wakacji i uczestniczeniu w niedzielnej Eucharystii.
Informujemy, że uroczystości odpustowe ku czci świętej Anny odbędą się w niedzielę 29 lipca br.
W sobotę o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w 87 rocznicę Prymicji bł. Księdza Władysława Bukowińskiego.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Brzezinki od p. Marii Węgiel.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu „Na skraju Polski”. O krainie pięknej jak z baśni, w której można sobie przypomnieć, co naprawdę znaczy słowo „odpoczynek”. Ponadto w „Gościu” historia Dolores Hart, czyli o filmowej gwieździe, która porzuciła Hollywood i wstąpiła do klasztoru. Niedziela – przeczytamy o pierwszym nuncjuszu Rzeczypospolitej- Achilles Ratti Źródło, Arka, Ola i Jaś

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Zofia Nęcka z Brzezinki, śp. Maria Tylko z Nielepic. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: