Ogłoszenia duszpasterskie – 14 niedziela zwykła /08.07.2018/.

Mamy piękny czas wakacji. Korzystajmy z uroków lata, ale również pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej eucharystii, by wzmacniając nasze siły fizyczne, wzmacniać także naszego ducha.

W liturgii Kościoła:
Środa – wspomnienie świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Nowenna do Matki Bożej  Nieustającej Pomocy.
Czwartek – wspomnienie świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
Piątek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Sobota – wspomnienie NMP.

W piątek 13 lipca br. o godz. 20.00 zostanie odprawione kolejne nabożeństwo fatimskie w naszym kościele. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią, odmówimy różaniec i wyjdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła, modląc się za wstawiennictwem Maryi. Prosimy o przyniesienie świec.

W sobotę 14 lipca o godz. 9.00 w Pisarach (koło Lamusa) zostanie odprawiona Msza św. o rychłą kanonizację błogosławionego księdza Władysława Bukowińskiego. Okolicznościową homilię wygłosi W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 6.020 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Dziękujemy parafianom za koperty składane na remont kościoła. Od wtorku rozpoczęcie nowych prac remontowych.
Ks. dr. Andrzej Scąber z Krakowa. Zapraszają mieszkańcy Pisar.
Wieczorem o godz. 18.00 w kościele zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna z okazji 87 rocznicy Mszy Prymicyjnej bł. Władysława Bukowińskiego. Niech nasz udział w modlitwie będzie wyrazem podziękowania za dar błogosławionego Księdza Władysława w Kościele.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża św. Józefa
Piątek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Niedziela – Róża Matki Bożej Bolesnej

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z ul. Sportowej od pp. Moniki i Pawła Kantor

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” – W ciągu stu lat z Bliskiego Wschodu wyemigrowało 6 mln chrześcijan. Papież Franciszek zaprosił do wspólnej modlitwy w Bari patriarchów i zwierzchników wszystkich Kościołów z tego regionu. Źródło – Sakramentalne wątpliwości. Co to jest spowiedź generalna? Niedziela – Chrześcijanie „klejem” Syrii. Świadectwo z miejsca tragedii. Cuda i łaski Boże– Służebnica Boża Anna Kaworek.

W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 5.840 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Dziękujemy parafianom za koperty składane na remont kościoła. Trwają prace remontowe na poddaszu kościoła.
Za tydzień kazania będzie głosił oraz zbierał ofiarę do puszek na misje o. Theotime Akpako misjonarz – kombonianin.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Kazimierz Ślufiński z Kochanowa, śp. Stanisława Targosz z Rudawy, śp. Kazimiera Nęcka z Nielepic. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Odwiedzamy grobu naszych bliskich zmarłych na cmentarzu. Zadbajmy o porządek na tym świętym miejscu, gdzie chowamy naszych bliskich zmarłych. Porządek na cmentarzu jest nie tylko wizytówką naszej parafii, ale także świadectwem naszej wiary. Nie rzucajmy zużytych zniczy między groby, ale zanieśmy do śmietnika, bo żeby kosić trawę trzeba wszystko zbierać. Nie podrzucajmy śmieci na sąsiednie groby ani poza mury cmentarza.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: