Ogłoszenia duszpasterskie – 15 niedziela zwykła /15.07.2018/.

Gościmy dzisiaj w naszej parafii misjonarza o. Theotime Akpako. Po Mszy św. przed kościołem będzie zbierał ofiarę na misje.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi z Góry Karmel
Środa – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Piątek – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera
Sobota – wspomnienie (dowolne) św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła.

W piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. w 75 rocznicę Pacyfikacji mieszkańców Radwanowic. Na Mszę św. zapraszamy Poczty Sztandarowe, Włodarzy Gminy Zabierzów, Dyrekcje Szkoły, Straż Pożarną, jak i wszystkich mieszkańców parafii. Po Eucharystii przejście na cmentarz i wspólna modlitwa przy grobie pomordowanych. Natomiast w sobotę w Radwanowicach odbędą się główne uroczystości tegorocznych obchodów.  Msza św. o godz. 10.00. Po Mszy św. Apel Pamięci. Uroczystość uświetni Orkiestra Wojska Polskiego.

W przyszłą niedzielę zapraszamy kierowców na poświęcenie samochodów. Na każdej Mszy św. będziemy modlić się w intencji kierowców, prosząc dla nich o roztropną i bezpieczną jazdę samochodem. Po Mszy św. poświęcenie pojazdów na parkingu. Ofiary złożone przy tej okazji, zostaną przekazane na zakup nowych samochodów dla misjonarzy.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel
Czwartek – Róża św. Józefa
Sobota – Róża św. Rity
Niedziela – Róża św. Jana Pawła II

Przypominamy, że uroczystości odpustowe ku czci św. Anny patronki naszej parafii przeżywać będziemy w niedzielę 29 lipca br. Suma odpustowa o godz. 11.30. Podczas Sumy Ks. Proboszcz będzie dziękował Panu Bogu za dar 30 – tu lat kapłańskiego życia.
Już dzisiaj zapraszamy do uświetnienia uroczystości odpustowej Poczty Sztandarowe, Straż Pożarną, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, panów do baldachimu oraz dziewczęta do niesienia feretronów. Przypominamy o strojach regionalnych.

Zespół muzyczny Credo wraz z Duszpasterzem Wspólnoty Siedlec – Dubie zaprasza na plenerowy koncert z cyklu Siedleckie Wieczory ze Świętym Janem Pawłem II. Koncert odbędzie się 28 lipca 2018 roku (sobota) o godz. 19.30 w ogrodach Domu Rekolekcyjnego Sióstr Duszy Chrystusowej w Siedlcu.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę do sprzątania zapraszamy kolejne rodziny z Brzezinki od p. Lucyny Chochół.
W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Maria Wrońska z Nielepic. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil życia, a dla wielu katolików stał się stylem życia. Ponadto w „Gościu” fakty i mity o kleszczach według Tomasza Rożka. Niedziela – Rocznica czystek na Wołyniu. Źródło

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: