Ogłoszenia duszpasterskie – 16 niedziela zwykła /21.07.2018/

Dzisiaj, po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów. „Z mocą Ducha Świętego nieśmy Chrystusa” – to hasło tegorocznego XIX Tygodnia św. Krzysztofa. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazanie na zakup samochodów dla misjonarzy. Wszyscy możemy stać się Krzysztofami, czyli niosącymi Chrystusa naszym braciom i siostrom na krańcach świata. Bądźmy wdzięczni Panu Bogu za bezpiecznie przejechane kilometry i pomóżmy polskim misjonarzom głosić Dobrą Nowinę.

W liturgii Kościoła:
Wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
Środa – święto św. Jakuba, apostoła
Czwartek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Suma odpustowa o godz. 11.30. Kazania wygłosi ks. dr Jan Klimek z Krakowa. Zapraszamy parafian, Poczty Sztandarowe, Straż Pożarną, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, panów do baldachimu oraz dziewczęta do niesienia feretronów. Mile widziane panie w strojach regionalnych.

W czwartek, piątek i sobotę nabożeństwo do św. Anny na Mszy św. wieczornej. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed odpustem w sobotę od godz. 17- tej. Wszystkim parafianom życzymy dobrego i owocnego przeżywania odpustu parafialnego, uzyskania wszelkich łask i odpustu zupełnego.

Modlitwa Żywego Różańca:
Środa – Róża Zwiastowania NMP
Czwartek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Zespół muzyczny Credo wraz z Duszpasterzem Wspólnoty Siedlec – Dubie zaprasza na plenerowy koncert z cyklu Siedleckie Wieczory ze Świętym Janem Pawłem II. Koncert odbędzie się 28 lipca 2018 roku (sobota) o godz. 19.30 w ogrodach Domu Rekolekcyjnego Sióstr Duszy Chrystusowej w Siedlcu.
Pragniemy przypomnieć o zbliżającej się naszej parafialnej 127 pielgrzymce do kalwarii, która w tym roku odbędzie się od 16 (czwartek) do 19 sierpnia (niedziela).

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów. Szczególnie pragniemy pamiętać o imieninach naszego wikariusza księdza Krzysztofa. Życzymy Mu obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej Rudawskiej w jego posłudze kapłańskiej. Zapraszamy do modlitwy w intencji Księdza Krzysztofa w sobotę o godz. 18.00.

Sołtys i Rada Sołecka Rudawy oraz Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów serdecznie zapraszają na imprezę Letnie Tańce pod Gwiazdami, która odbędzie się 29 lipca br.na stadionie LKS Orlęta w Rudawie.

Pragniemy przypomnieć o zbliżającej się naszej parafialnej 127 Pieszej Pielgrzymce do Kalwarii, która w tym roku odbędzie się od 16 do 19 sierpnia. Prosimy o wcześniejsze zapisy celem ustalenia ilości miejsc noclegowych. Zapisy od niedzieli(5 sierpnia) do 12 sierpnia, ostateczne w dniu wyjścia pielgrzymki, w kościele na bocznym ołtarzu.

Serdeczne dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny z ul. Krakowskiej od p. Śliwińskiej (sprzątanie przed odpustem).

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” specjalny dodatek – obrazek z modlitwą kierowcy do św. Krzysztofa. Źródło – Z Więcławic do Santiago. Niedziela – Skarby w Dolinie Będkowskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: