Ogłoszenia duszpasterskie – 17 niedziela zwykła /29. 07. 2018 /

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Anny. Pragniemy gorąco podziękować Dobremu Bogu za wszelkie łaski otrzymane w naszym życiu za wstawiennictwem naszej Patronki. Wszystkim parafianom, jak i przybyłym gościom do naszej parafii, życzymy owocnego przeżywania odpustu parafialnego.

W liturgii Kościoła:
Wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
Środa – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
Czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina Święta” po Mszy św. wieczornej. Do modlitwy adoracyjnej szczególnie zapraszamy Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły w naszej parafii Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Nielepice – Msza św. o godz. 15.15.
Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 17- tej. Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15.
Sobota – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera a zarazem pierwsza sobota miesiąca. Rano o godz. 9.00 odwiedziny chorych.
Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie, o godz. 17.30 różaniec w intencji naszej Ojczyzny a następnie zapraszamy do udziału we „Mszy za Ojczyznę”.

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów. Udział w nabożeństwie I soboty miesiąca będzie więc kolejną okazją do gorącej modlitwy za naszą Ojczyznę i za Kościół w Polsce, za wszystkich Rodaków w kraju i poza granicami.

W piątek (3 sierpnia br.) przybędzie do naszej parafii 27. Pielgrzymka Dominikańska. Zwracamy się z gorącą prośbą o udzielenie noclegu pielgrzymom w naszych domach. Pielgrzymi nie oczekują wielkich wygód, mają swoje śpiwory i karimaty. Zależy im nade wszystko na umyciu (prysznicu).
W tym roku, jak i w latach ubiegłych, po parafii chodzić będą kwatermistrzowie pielgrzymki, którzy zbiorą informacje na temat ugoszczenia pielgrzymów. Okażmy jeszcze raz swoje wielkie serce i miłosierdzie.

Modlitwa Żywego Różańca:
Czwartek – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Piątek – Róża NMP Królowej Polski

W minioną niedzielę podczas poświęcania samochodów zebraliśmy 2.100 zł. Ofiara została przekazana na zakup pojazdów dla misjonarzy. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Kochanowa (od Zabierzowa ) od pp. Czepiec do pp. Wróbel.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Trwają prace remontowe przy kościele. Dziękujemy rodzinom, ofiarodawcom za składane koperty na ten cel.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” Dlaczego żołnierzom III Rzeszy wyjątkowo ich nienawidzili? Przeczytamy o udziale osób duchownych w powstaniu. Źródło – Ignacy Loyola – Boży człowiek. Niedziela – przeczytamy o artykuł o Powstaniu Warszawskim:63 dni chwały. Arka – Jubileusz 350 – lecia przybycia Kamedułów nad Wigry.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: