Ogłoszenia duszpasterskie – 18 niedziela zwykła /05.08.2018/

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św.  Uroczyste chrzty dzieci na Mszy św. o godz. 12.15. Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek  – święto Przemienienia Pańskiego

Środa – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Czwartek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy

Piątek –  święto  św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Sobota – wspomnienie św. Klary, dziewicy

16 sierpnia br. wyruszy z parafii 127. Piesza Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Do udziału w pielgrzymce zapraszamy zarówno stałych pątników, jak i tych, którzy pragną rozpocząć swój pielgrzymkowy szlak. Prosimy o dokonanie wcześniejszego zapisu w celu ustalenia ilości miejsc noclegowych. Lista znajduje się na bocznym ołtarzu.

Pragniemy podziękować wszystkim parafianom, którzy swoją modlitwą i zaangażowaniem uświetnili naszą doroczną uroczystość odpustową. Wyrażamy szczególnego podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej, Pocztom Sztandarowym, parafianom w strojach krakowskich, panom sołtysom, panu organiście, panu kościelnemu, scholii młodzieżowej, siostrom służebniczkom, a także pani Ani z Dubia za ofiarowane kwiaty na ołtarze. Wszystkim składamy staropolskie Bóg zapłać.

Szczególne podziękowania kieruje Ksiądz proboszcz wszystkim, którzy modlitwą i darem ofiarnym uświetnili jego jubileusz kapłański.

Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem tych osób, które z piątku na sobotę przyjmowały pątników z 27. Pieszej Pielgrzymki Dominikańskiej na Jasną Górę. Niech Pan Jezus wynagrodzi Wam za okazaną życzliwość i dobre serce. 

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

Czwartek – Róża św. Józefa

Serdecznie dziękujemy parafianom z Kochanowa, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół i złożyli ofiarę. W najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny z Kochanowa od pp. Woźniak.

Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Polecając ich w modlitwie, wypraszamy dla nich Boże błogosławieństwo.

Prasa katolicka. W dzisiejszym Gościu niedzielnym warto przeczytać artykuł: O tajemnicy kapłańskiego powołania wobec coraz mniejszej liczby kandydatów do kapłaństwa. Do nabycia jest również NiedzielaŹródło.

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: