Ogłoszenia duszpasterskie

7 niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienie Pańskie / 13.05.2018 /

 

Dzisiaj w Kościele przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie Pana Jezusa pokazuje nam cel naszych dążeń i powołanie chrześcijanina do życia z Bogiem w niebie.

Dziś o godz. 9.00 wyruszy z wawelskiego wzgórza procesja z udziałem Episkopatu Polski na Skałkę.           Mszy św. na Skałce będzie przewodniczył kard. Giuseppe Versaldi, prefekt Kongregacji Edukacji Katolickiej a homilię wygłosi metropolita poznański abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Zapraszamy wieczorem na pierwsze nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.30 modlitwa Różańcowa, następnie procesja wokół kościoła połączona ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy parafian, grupy modlitewne do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie świec.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – święto św. Macieja, apostoła.
Wtorek – wspomnienie (dowolne) bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.
Środa – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski
Czwartek – wspomnienie (dowolne) św. Stanisława Papczyńskiego.
Sobota – wigilia Zesłania Ducha Świętego .
Niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o godz. 11.00 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej.

W środę i piątek próba dzieci komunijnych o godz. 15.45.

W sobotę o godz. 9.00 spowiedź dla dzieci komunijnych, rodziców i krewnych .

Modlitwa Żywego Różańca:
Niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Wtorek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Środa – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Sobota – Róża św. Józefa

Informujemy, że 3 czerwca br. udajemy się z parafii na Ogólnopolską Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca na Jasną Górę. Zapraszamy szczególnie na pielgrzymkę członków Żywego Różańca w parafii (okazja spotkania się z Kołami Żywego Różańca z całej Polski) a także chętnych na wyjazd do Częstochowy. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzicom dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

W minioną niedzielę na remont kościoła zebraliśmy 6.100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać. W tym tygodniu będziemy rozprowadzać koperty do rodzin z informacją o kolejnym etapie prac remontowo – budowlanych w naszej parafii.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia Sieprawska z Dubia. Polecamy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa – niebo to „Ktoś”, a nie „coś”. Niedziela – Cios w plecy. Walka o pamięć i pomnik Katyński w Ameryce. Źródło – Bł. Hanna Chrzanowska. Cuda i łaski, Ola i Jaś

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze
składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: