Ogłoszenia duszpasterskie – szósta niedziela wielkanocna /06.05.2018/

Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Uroczyste chrzty dzieci o godz. 12.15. Nabożeństwo majowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

W liturgii Kościoła:

Wtorekuroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. W tym dniu nasz parafianin, kleryk Szymon Miłek, o godz. 9.00 przyjmie święcenia diakonatu w Katedrze Wawelskiej z rąk ks. abpa Marka Jędraszewskiego. Pamiętajmy w tych dniach o modlitwie w intencji Szymona i jego kolegów.
Sobotawspomnienie (dowolne) św. Pankracego, męczennika.
Niedzielauroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Krakowie procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę wyruszy o godz. 9.00.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tradycyjne dni modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Procesja wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30.
Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. Zapraszamy parafian do licznego udziału w modlitwie o urodzaje i zachowanie naszej parafii od klęsk żywiołowych.

W przyszłą niedzielę (tj. 13 maja) rozpoczęcie nabożeństw fatimskich w naszej parafii. Pierwsze nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy o godz. 17.30 modlitwą Różańcową, następnie procesja wokół kościoła połączona ze śpiewem Litanii Loretańskiej. Uroczysta Msza Św. o godz. 18.00. Okolicznościowe kazanie wygłosi ks. Artur Gielata. Zapraszamy parafian a szczególnie Róże Żywego Różańca, dzieci, młodzież przygotowującą się do bierzmowania do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie świec.

Modlitwa Żywego Różańca:

Wtorek – Róża NMP Niepokalanie Poczętej
Niedziela – Róża Matki Bożej Fatimskiej

Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

Próba liturgiczna dla dzieci komunijnych w poniedziałek i w środę o godz.15.30.

W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży z klasy III Gimnazjum.

Informujemy, że 11 czerwca br. młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Brzezinki od pp. Kocjan.

Prasa katolicka. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” mnóstwo pytań, łez i poczucie absurdu – o najsmutniejszym wyroku ostatnich lat i o bezbronnym dziecku Alfiem, którego historia zjednoczyła w modlitwie ludzi na całym świecie. Niedziela – pisze o XXII Spotkaniu Młodych na Lednicy 2018. Źródło – Krakowskie Notre Dame.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Stanisław Kulka z Siedlca. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: