Ogłoszenia duszpasterskie – piąta niedziela wielkanocna /29.04.2018/

Wczoraj, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, została beatyfikowana Hanna Chrzanowska. Mszy św. przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie (dowolne) św. Piusa V, papieża. Wieczorem o godz. 17.30 pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją.
Wtorek – wspomnienie (dowolne) św. Józefa, rzemieślnika. Nielepice – Msza św. godz. 8.00
Środa – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Dzień Flagi.
Czwartekuroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Msze św. w kościele o godz. 6.45, 8.00, 9.30, i 18.00. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem przedstawicieli Władz Gminy Zabierzów o godz. 9.30. Podczas tej Mszy św. będziemy polecać także Bogu strażaków z OSP i tegorocznych maturzystów. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Straż Pożarną, społeczność Szkoły, radnych, sołtysów i parafian do wspólnej modlitwy. „Godzina święta” o godz. 17.00. Zapraszamy do modlitwy adoracyjnej szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg Biblijny, jak i osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
Nielepice – Msza św. o godz. 15.15.

Piątek – wspomnienie św. Floriana, męczennika a zarazem I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15.

Sobota – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka. Msza św. w kaplicy u sióstr o godz. 8.00. Odwiedziny chorych o godz. 9.00. Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe połączone z modlitwą różańcową w intencji naszej Ojczyzny a następnie zapraszamy do udziału we „Mszy za Ojczyznę”. Przypominamy, że w ramach przygotowania do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości nasza parafia modli się w intencji Ojczyzny w pierwszą sobotę miesiąca.

Modlitwa Żywego Różańca:

Środa – Róża Matki Bożej Bolesnej
Czwartek – Róża NMP Królowej Polski
Sobota – Róża Matki Bożej Królowej Pokoju.

Nabożeństwa majowe w kościele o godz. 17.30.

Informujemy, że 8 maja br. nasz kleryk Szymon Miłek przyjmie święcenia Diakonatu w Katedrze królewskiej na Wawelu o godz. 9.00. Od wtorku klerycy V roku rozpoczynają rekolekcje przed święceniami. Na czas trwania rekolekcji polecamy ich modlitewnej pamięci. Osoby chętne do wzięcia udziału w święceniach prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

Sołtys Rudawy zaprasza na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 17.00 w Świetlicy Wiejskiej ul. Rynek 2.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Ewy Rębacz do pp. Kłeczek.

….

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Anna Rudzka z Nielepic, śp. Piotr Matysik z Krakowa. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” o nowej polskiej błogosławionej – Hannie Chrzanowskiej, pielęgniarce, która zdrowych uczyła odpowiedzialności za chorych. Niedziela – artykuł; 3 maja 1916 – „Preludium upragnionej wolności”. Źródło – „Nasza pierwsza konstytucja”. Arka – Matka Boża ze Świętej Lipki.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze
składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: