Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta Niedziela Wielkanocna /22.04.2018/
Światowy Dzień Modlitw o Powołania w Kościele.

Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. „Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana” – to tytuł tegorocznego orędzia Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Jest on zaproszeniem do szczególnej modlitwy o powołania w Kościele

Przypominamy, że dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
Wtorek – wspomnienie (dowolne) św. Jerzego, męczennika
Środa – święto św. Marka, ewangelisty. Dzień imienin naszego Księdza Arcybiskupa Metropolity Marka Jędraszewskiego. Polecamy Jego osobę Waszej modlitwie. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Niedziela – rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisław biskupa i męczennika.

W poniedziałek, środa próba dzieci komunijnych o godz. 16.00.

W czwartek o godz. 16.00 wydawanie strojów komunijnych.

W sobotę, 28 kwietnia o godz. 10.00, odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach uroczystość beatyfikacji Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Mszy św. przewodniczył będzie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Amato.

W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z rodzicami młodzieży klasy III Gimnazjum.

Modlitwa Żywego Różańca:
Niedziela – Róża św. Jana Pawła II
Środa – Róża NMP Zwiastowania

Dziękujemy rodzinom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od pp. Bereta do p. Zofii Sarnek.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym bezpłatny dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exsultate” o świętości w świecie współczesnym. Ponadto – Czego nie wiemy o zbrodni katyńskiej. Niedziela – piękny artykuł o życiu bernardynek klauzurowych – „Świat za krat”. Źródło – wywiad z metropolitą Markiem Jędraszewskim. Mały Gość – laurka dla mamy.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Władysław Baster z Nielepic, śp. Mieczysław Wilczek z Krakowa. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.

Urząd Gminy Zabierzów informuje, że zmianie uległy terminy odbioru odpadów wielkogabarytowych:

  1. Rudawa (z wyłączeniem ul. Polaczka nr 70, 72, 74, 82 oraz ul. Siedleckiego nr 186, 188) odpady wielkogabarytowe będą odbierane w dniu 06.06.2018r.
  2. Rudawa – ul. Siedleckiego 186, 188 odpady wielkogabarytowe będą odbierane w dniu 12.06.2018r.

Dla miejscowości Rudawa ul. Polaczka nr 70, 72, 74, 82 termin odbioru odpadów wielkogabarytowych pozostaje bez zmian tj. 30.05.2018.

Informacja ta została zamieszczona również na tablicach informacyjnych w miejscowości Rudawa.

 

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze
składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

 

 

Informacja do Parafian o dalszych pracach remontowych naszego kościoła.

Drodzy Parafianie!

Informujemy, że od maja przystępujemy do kolejnego etapu remontu naszego kościoła. Po otrzymaniu odpowiednich zezwoleń od  Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zostaną podjęte dalsze prace konserwatorsko – budowlane w zakrystii kościoła oraz prace związane z wykonaniem izolacji przeciw wilgociowej fundamentów kościoła.

W zakrystii zostaną wykonane prace: naprawy konstrukcyjne pęknięć sklepienia, tynkowanie ścian, położenie nowej posadzki, przeróbka instalacji eklektycznej, doprowadzenie wody do zakrystii, montaż ogrzewania podłogowego.

Po zakończonych pracach remontowych zostaną zamontowane nowe meble.

Natomiast prace na zewnątrz kościoła będą związane wykonaniem izolacji przeciw wilgociowej pionowej kościoła, opaski wokół kościoła.

Ponadto zostaną podjęte prace związane z konserwacją wierzby dachowej na strychu kościoła (wymiana uszkodzonych elementów, impregnacja elementów drewnianych, montaż nowej izolacji na strychu). Ekspertyza techniczna wykazała, że wierzba dachowa wymaga natychmiastowej konserwacji.

Koszt prac remontowych wyceniono na ok. 160 tys. złotych. Prace zostaną wykonane przez firmę posiadającą odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia konserwatorskie.

Nadal podejmujemy starania o uzyskanie funduszy wojewódzkich czy ministerialnych na remont naszego zabytkowego kościoła. Mamy nadzieję, że w końcu otrzymamy pomoc z zewnątrz.

O wszelkich postępach będziemy informować za pośrednictwem ogłoszeń parafialnych oraz strony internetowej parafii. Rozliczeniem finansowym inwestycji będzie zajmować się, jak do tej pory Rada Parafialna w porozumieniu z księdzem proboszczem.

Modlitwa oraz ofiara materialna w kopercie złożonej na tacę będą wyrazem naszej troski o Kościół jako wspólnotę wierzących oraz o kościół jako miejsce naszego spotkania z żywym Jezusem

Zwracamy się do parafian o wsparcie finansowe w/w prac. W najbliższym tygodniu zostaną rozprowadzone koperty do Waszych rodzin z informacją o podjętych zadaniach. Prosimy o wyrozumiałość i życzliwość dla osób roznoszących koperty.

Dziękujemy Drogim Parafianom, za zrozumienie podjętej inicjatywy i okazaną życzliwość w podjętych pracach remontowych w parafii.

Ufamy, że z Bożą pomocą i opieką Matki Bożej Rudawskiej wspólnie podołamy zadaniu.

 

Ksiądz proboszcz i Rada Parafialna

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: