Ogłoszenia duszpasterskie – trzecia niedziela wielkanocna (15.04.2018)

Dzisiaj w Polsce Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który rozpoczyna X Tydzień Biblijny w Kościele. Narodowe czytanie Pisma Świętego to ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. W tym roku będą to cytaty z Listu św. Pawła do Rzymian. Hasło wydarzenia brzmi niezwykle konkretnie: „Weźmijcie Pismo Święte”. Wierni po Mszy św. zabiorą do domów tzw. „Chleba życia” tzn. konkretny cytat z Listu do Rzymian, by odszukać podany tekst we własnym Piśmie Świętym, uważnie go przeczytać i rozważyć.

W liturgii Kościoła:
Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Sobota – wspomnienie (dowolne ) św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła.

Katecheza dla kandydatów do bierzmowania:
poniedziałek – klasa VII;
wtorek – klasa II Gimnazjum
Spotkanie rozpoczyna się Eucharystią o godz. 18.00.

W minioną niedzielę na cele inwestycyjne w parafii (remont kościoła) zebraliśmy 5.820 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00 spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel
Czwartek – Róża św. Józefa

Sobota – Róża św. Rity
Niedziela – Róża św. Jana Pawła II

Dziękujemy rodzinom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Zbigniewa  Korbiela do pp. Bieniek.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” – Aż 9 męczenników w ciągu 22 lat doczekała się Francja, kraj, który według powszechnej opinii już dawno dokonał radosnej i nieodwołalnej apostazji. Przypadek? Niedziela – 91. urodziny Benedykta XVI.  Źródło – katyńskie kłamstwo.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Andrzej Mikołajski z Rudawy, śp. Marian Zięba z Pisar. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze
składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: