Druga niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia Bożego /08.04.2018/

Dzisiaj w Kościele przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. ” … nie ma dla człowieka innego źródła nadziei, jak miłosierdzie Boga. (…) Niech to przesłanie rozchodzi się (…) na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. (…) Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, (…) z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (św. Jan Paweł II).

Dzisiaj po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. Po południu nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30 połączone z aktem Zawierzenia Świata Miłosierdziu Bożemu.

Taca dzisiejsza przeznaczona na inwestycyjne w naszej parafii.

Dziś w Kościele rozpoczyna 74 Tydzień Miłosierdzia. Jest on okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień i zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałekuroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień Świętości Życia. Na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do podjęcia modlitwy w intencji dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Przez dar ofiarowanej modlitwy każdy z nas może zostać apostołem życia. Kartki z deklaracją przystąpienia do Duchowej Adopcji Dziecka na bocznym ołtarzu.

Środanowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Niedzielatrzecia niedziela Wielkanocna. Drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem „WEŹMIJCIE PISMO ŚWIĘTE”. Będziemy czytać List św. Pawła do Rzymian.

W sobotę 28 kwietnia br. o godz. 10.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej. Uroczystości będzie przewodniczył Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych Ks. Kard. Angelo Amato. 

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża św. Józefa
Piątek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Niedziela – Róża Matki Bożej Bolesnej

W Poniedziałek Wielkanocy zebraliśmy na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie 4.400 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół. W przyszłym tygodniu troskę o nasz dom Boży polecamy rodzinom z Nielepic od p. Tadeusz Banduła do p. Stanisława Musiał.

Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zabierzowie apeluje o nie wypalanie traw i nieużytków rolnych. każde wzniecanie pożarów  jest czynem karalnym i szkodzi nam wszystkim.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jan Siek z Siedlca. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie… ”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” Jezu, ufam Tobie. Te trzy słowa są kluczem do Bożego Miłosierdzia. Co dokładnie znaczą i jak je wprowadzić do naszego życia w czasach, w których tak wiele wokół nas nieufności. Niedziela – Jak inżynier został obrońcą życia? – rozmowa z dr. Inż. Antonim Ziębą. Źródło – Beatyfikacja Apostołki Miłosierdzia Bożego Hanny Chrzanowskiej.

 

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

Program obchodów święta Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach.

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.

Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

 

Program całonocnego czuwania z soboty na niedzielę:

Niedziela, 8 kwietnia 2018 r.

24:00 – Msza św. w Bazylice (Bp Jan Zając)

6:00 – Msza św. w Bazylice (Ks. Rektor Janusz Mastalski)

8:00 – Msza św. w Bazylice (Bp Jan Szkodoń)

10:00 – Msza św. przy ołtarzu polowym (Abp Marek Jędraszewski) | transmisja w TVP 1

12:30 – Msza św. w Bazylice (Ks. Rektor Jan Machniak)

15:00 – Godzina MIłosierdzia w Bazylice (Ks. Prałat Franciszek Ślusarczyk)

16:00 – Msza św. przy ołtarzu polowym (Bp Damian Muskus)

18:00 – Msza św. w Bazylice (Kard. Stanisław Dziwisz)

19:00 – Msza św. w kaplicy klasztornej (O. Grzegorz Zembroń MS)

Sakrament spowiedzi świętej:

od godz. 8:00 w sobotę do godz. 18:00 w niedzielę.

 

 

 

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: