Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny /02.04.2018/

Dzisiaj, drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. w kościele według porządku niedzielnego. Jest to dzień, w którym, jak co roku, w naszych świątyniach wspieramy modlitwą i ofiarami Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Uroczyste chrzty dzieci na Mszy św. o godz.12.15.
Przypominamy, że Mszy św. wieczornej nie będzie.

W dniu dzisiejszym mija 13. rocznica odejścia św. Jana Pawła II do domu Ojca.

W liturgii Kościoła:

Środa – oktawa Wielkanocy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej.

Czwartek – oktawa Wielkanocy. Pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina święta” po Mszy św. o godz. 18.00. Szczególnie do modlitwy adoracyjnej zapraszamy grupy modlitewne w parafii: Honorową Straż Serca Pana Jezusa, Krąg Biblijny. Msza św. w Nielepicach o godz. 15.15.

Piątek – oktawa Wielkanocy. Pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00. Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15. W tym dniu z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Sobota – oktawa Wielkanocy. Pierwsza sobota miesiąca. Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 8.00. Odwiedzimy chorych o godz. 9.00.
Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna w intencji pokoju na świecie. O godz. 17. 30 różaniec w intencji naszej Ojczyzny a następnie zapraszamy do udziału we „Mszy za Ojczyznę”. Przypominamy, że w ramach przygotowania do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości nasza parafia modli w intencji Ojczyzny w pierwszą sobotę miesiąca. Jubileuszowa nowenna potrwa do października. Na modlitwę zaprasza róża męska w parafii.

Niedziela – druga niedziela Wielkanocna ( niedziela Miłosierdzia Bożego). Nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30 i zakończenie nowenny do Miłosierdzia Bożego.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Wtorek – Róża NMP Królowej Polski
Sobota – Róża Matki Bożej Królowej Pokoju

Trwa oktawa Wielkanocy i nowenna do Miłosierdzia Bożego. Przez cały tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Miłosierdzia Bożego.

Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na cele inwestycyjne.

Dziękujemy parafianom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Nielepic od p. Władysława Sarnek do p. Zofii Rokosz.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze
składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: