Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /15.05.2016/

Przeżywamy dziś w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni za pobożne odśpiewanie bądź recytacje hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” mogą uzyskać odpust zupełny. W naszej parafii dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy je serdeczną modlitwą, aby pokochały Pana Jezusa eucharystycznego na całe życie. Nabożeństwo majowe o godzinie 17.3o. Taca dzisiejsza przeznaczona na organizację ŚDM w Krakowie.

W Białym Tygodniu zapraszamy dzieci komunijne na nabożeństwo majowe o godz. 17.3o a następnie na Mszę św. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci uczestniczyły w tych nabożeństwach w strojach komunijnych.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałekświęto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte w kościele o godzinie 6.3o, 8.oo, 9.3o, i 18 – tej. Nielepice – 17.oo, Brzezinka – 18.oo.
Środa – wspomnienie bł. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera.
Czwartekświęto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się tym dniu za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
Piątekwspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.
Niedzielauroczystość Najświętszej Trójcy Świętej. W archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Na Mszy św. o godz. 9.3o rocznica Pierwszej Komunii św. dzieci z klasy czwartej. W tym dniu w Sance na Mszy św. o 11.oo Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz dokona koronacji Obrazu Matki Bożej Saneckiej koronami biskupimi.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel
Czwartek – Róża św. Józefa
Niedziela – Róża św. Jana Pawła II

W minioną niedzielę strażacy z OSP z Rudawy podczas kwesty na rzecz rodziny Galon, którym spłonął dom, zebrali 8.260 złotych. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie Bóg zapłać.

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnym za posprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzicom dzieci z klasy czwartej Szkoły Podstawowej / przeżywających rocznicę I Komunii św. /.

Próba liturgiczna dla dzieci rocznicowych w wtorek, czwartek o 16.oo. Spowiedź dla nich, rodziców i krewnych w sobotę o 8.oo.

Procesja Bożego Ciała, podobnie, jak w roku ubiegłym, przebiegać będzie tą samą trasą. Prosimy o przygotowanie Ołtarzy Bożego Ciała i udekorowanie domów, posesji wzdłuż drogi procesji.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Ryszard Pietruszka z Niegoszowic. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu. „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i wiele darów od Boga i opieki świętych patronów – z naszej strony zapewniamy o modlitwie.

Zachęcamy do udziału w pielgrzymkach organizowanych przez naszą parafię: do Częstochowy 4 czerwca br. w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca oraz na Dolny Śląsk i w Karkonosze/ Góra św. Anny – Wrocław – Świdnica – Krzeszów – Wambierzyce/ w dniach 20 – 23 czerwca br. Zapisy w zakrystii.

Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy czy warto wysłać swoje dziecko na spotkanie młodych na Lednicy? Ponadto – dodatek o zamachu na Jana Pawła II Niedziela – Nasze narodowe DNA – Wielkie rzeczy działy się w Polsce: 3 maja na Jasnej Górze, gdzie biskupi polscy na nowo zawierzyli Naród Matce Bożej Źródło – Polska Fatima Mały Gość – praktyczny dodatek – dekoracja okna na Boże Ciało

Z życia parafii:

Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego, Filia w Krzeszowicach  serdecznie zaprasza wszystkie osoby powyżej 5o roku życia, zainteresowane podjęciem zatrudnienia do skontaktowania się z Filią Urzędu Pracy w Krzeszowicach ul. Kolejowa 1. Dla osób chętnych przewidziane są formy pomocy w postaci: staży, szkoleń oraz dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Na ratunek pogorzelcom i o akcji pomocy rodzinie Galonom, której 18 kwietnia spłonął dom, program Wiara i Życie Redakcji Programów Katolickich zostanie wyemitowany w TVP 3 Kraków w piątek 20 maja o 19.30 lub w sobotę o 10.15. uje W piątek 20 maja o godzinie 19.30 i w sobotę o godzinie 10.15[/column]

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: