Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie / 08.05.2016 /

Dzisiaj w Kościele przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie Jezusa pokazuje nam cel naszych dążeń i powołanie chrześcijanina do życia z Bogiem w niebie. Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych po Mszy św. o 11.00. Nabożeństwo majowe o godzinie 17.3o.  W Krakowie  o godzinie 9.00 wyruszy tradycyjna procesja z relikwiami św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

Przed kościołem strażacy kwestują na pomoc dla pogorzelców z Kobylan (Łączki) Państwa Galon, którzy wyniku pożaru stracili dom i większość swego dobytku.

W liturgii Kościoła:

PoniedziałekUroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. Dzień imienin księdza kardynała Stanisława Dziwisza, którego osobę polecamy Waszej modlitwie.

Środa  – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek wspomnienie św. Pankracego, męczennika. Po wieczornej Mszy św. spotkanie z rodzicami dzieci z klasy czwartej Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do rocznicy I Komunii św. Informujemy, że rocznicę I Komunii świętej będziemy przeżywać w niedzielę 22 maja br. na Mszy św. o 9.3o.

Piątekwspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

Sobotaświęto św. Macieja, apostoła a zarazem Wigilia Zesłania Ducha Świętego. Z tej okazji zapraszamy parafian na czuwanie modlitewne a szczególnie młodzież gimnazjalną, tych, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania a także wolontariuszy i tych, którzy będą gościć pielgrzymów podczas ŚDM w Krakowie. Początek spotkania modlitewnego godzina 17.3o.

Program czuwania:

17.3o – Nabożeństwo majowe

18.oo – Eucharystia

19.30 – Czuwanie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu  zakończone  apelem Jasnogórskim.

NiedzielaUroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu nasze dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej przystąpią do I Komunii św. na Mszy św. o 11.oo.

Modlitwa Różańcowa:

NiedzielaRóża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Piątek Róża Matki Bożej Fatimskiej

Niedziela Róża Matki Bożej Bolesnej

Spowiedź św. dla dzieci komunijnych, rodziców, chrzestnych  i krewnych w sobotę o 9.oo.

Próba liturgiczna dla dzieci przystępujących do I Komunii św. w poniedziałek, wtorek, czwartek o 16.00.

Przyjmujemy zapisy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Róż Różańcowych do Częstochowy, która odbędzie się 4 czerwca br. /tj. sobota/.  Zapisy w zakrystii.

Informujemy, że parafia organizuje Pielgrzymkę na Dolny Śląsk i w Karkonosze/ Góra św. Anny – Wrocław – Świdnica – Krzeszów – Wambierzyce/ w dniach 20 – 23 czerwca 2016 r. koszt  pielgrzymki 595 zł od osoby. Dokładny plan na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

Nasz dekanat krzeszowicki ma przyjąć 7000 młodych ludzi podczas  ŚDM w Krakowie, a nasza parafia 1000 pielgrzymów.  Jeszcze raz zwracamy się z prośbą o pomoc i otwarcie domów dla tych, którzy przybędą w lipcu do Krakowa. Rejestracja uczestników została przedłużona do czerwca. Wypełnione deklaracje  składamy w zakrystii lub kancelarii.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym co naprawdę znaczą słowa, że żony mają być poddane mężom? Ponadto w Gościu o rodzinie uchodźców z Syrii, która przyjechała do Polski Niedziela – artykuł „kto chciał zabić papieża?”  Ola i Jaś

Z życia parafii: Ogłaszamy pielgrzymkę!!! Piękne polskie strony. Cudowne widoki. Najpiękniejsze polskie sanktuaria.

Pielgrzymka na Dolny Śląsk i w Karkonosze.

Góra św. Anny – Wrocław – Świdnica – Krzeszów – Wambierzyce

/20 – 23.06.2016 r./

Dzień I –Poniedziałek – GÓRA ŚWIĘTEJ ANNY, WROCŁAW –20.06.2016.r. 

Wyjazd o godz. 5ºº z  parkingu przy Kościele Wszystkich Świętych w Rudawie.

Przejazd autokarem przez Katowice, autostradą do Góry Świętej Anny. Nawiedzimy zabytkowy zespół klasztorno – kalwaryjski wraz z Bazyliką, w której punktem centralnym jest, łaskami słynąca, figura Św. Anny Samotrzeciej. Figura Św. Anny wyrzeźbiona jest w drewnie lipowym. Przedstawia trzy postacie: Św. Annę trzymającą dwoje dzieci: na lewym ramieniu córkę – Maryję, a na prawym wnuka – Jezusa. Uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej.  Po osobistych modlitwach i kontemplacji przejedziemy do Wrocławia, gdzie zwiedzimy: zabytkową  starówkę, ogród japoński, pergole oraz tańczące fontanny. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, we Wrocławiu, lub okolicy, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II  – Wtorek –  WROCŁAW –21.06.2016.r. 

Rano po śniadaniu dalsza część zwiedzania Wrocławia. Zwiedzimy Ostrów Tumski, z zabytkową Katedrą, Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej z Mariampola, oraz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej na Starym Mieście, a także Panoramę Racławicką (uzależnione od wolnych miejsc) Podczas zwiedzania uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej. W godzinach popołudniowych dalsza część zwiedzania, w tym Ogród Zoologiczny z nowo otwartym oceanarium. Przejazd do hotelu. zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień III  – Środa – ŚWIDNICA, KRZESZÓW  –22.06.2016.r.   

Po śniadaniu wykwaterowanie z Hotelu i przejazd do Świdnicy.  Tam zwiedzimy piękną Starówkę wraz z Katedrą i Kościołem Pokoju, wpisanym na Światową listę Dziedzictwa Kultury UNESCO. Następnie przejedziemy do Krzeszowa – Perły Baroku Dolnego Śląska. Zwiedzanie Bazyliki NMP, kościoła Św. Józefa i Mauzoleum Piastów Śląskich. Msza Święta. Przejazd do hotelu. zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień IV  – Czwartek – WAMBIERZYCE,  RUDAWA   –23.06.2016.r.

Po śniadaniu wyjazd do Wambierzyc zwanych „Kłodzką Jerozolimą” oraz Bazyliki pod wezwaniem NMP, gdzie 17.08.1980r. papież Jan Paweł II obdarzył figurkę Matki Boskiej z Dzieciątkiem koronami papieskimi, Msza Święta, następnie  zwiedzimy ruchomą szopkę, która składa się z 800 figurek, z których 500 porusza się dzięki mechanizmowi zegarowemu w rytm muzyki.  Następnie przejazd do Czermnej – zwiedzanie Kaplicy Czaszek.  Wyjazd w drogę powrotną. W godzinach wieczornych przyjazd do Rudawy. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia w cenie pielgrzymki:

 – opieka duchowa Kapłana

– przewodnik na całej trasie

– przewodnik lokalny we Wrocławiu

– 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje

– przejazd komfortowym autokarem

– opłaty drogowe i autostradowe

– opłaty parkingowe

Ogólna cena nie obejmuje kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

ORGANIZATOR  ZASTRZEGA  SOBIE  MOŻLIWOŚĆ  ZMIANY KOLEJNOŚCI  ZWIEDZANYCH  OBIEKTÓW.

 SERDECZNIE  ZAPRASZAMY !

 Koszt pielgrzymki: 40 osób = 595zł/osoba + 100 zł (wstępy)

 35 osób = 636 zł/osoba + 100 zł (wstępy)

 

      

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: