Ogłoszenia duszpasterskie – szósta niedziela wielkanocna C /01.05.2016/

Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy świętej. Chrzty dzieci o 12.15. Nabożeństwo majowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.3o. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Wtorekuroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Na Jasnej Górze biskupi polscy dokonają ponownego Aktu Zawierzenia Matce Bożej. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę z udziałem przedstawicieli Gminy Zabierzów o 9.30. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Straż Pożarną, Szkoły i wszystkich  parafian do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny.

Środa – święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa. Pamiętajmy w modlitwie o naszych strażakach, prośmy dla nich o błogosławieństwo Boże w ich codziennej służbie.

Czwartekwspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera a zarazem pierwszy czwartek miesiąca. Godzina święta po wieczornej Mszy św. Dziękując, tym wszystkim, którzy w naszej parafii podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego zapraszamy w czwartek do modlitwy adoracyjnej w intencji „poczętego życia” a także Honorową Straż Serca Pana Jezusa. Nielepice – Msza św. o 15.15

Piątekświęto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Z racji I piątku miesiąca spowiedź od 17.00. Msza św. w Brzezince o 15.15.

Sobota – I sobota miesiąca. Święcenia diakonatu na Wawelu o 9.00. Msza św. w kaplicy Sióstr Służebniczek o 8.00. Odwiedziny chorych od  9.00. Chorych zgłaszamy do opiekunek z Zespołu Charytatywnego. /Rudawa – p. Maria Nowakowska tel. 692860044/

Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o 9.00.

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Środa – Róża NMP Królowej Polski

Niedziela – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tradycyjne dni modlitw o urodzaje, w Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Procesja wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich świętych na wieczornej mszy św. Zapraszamy parafian do licznego udziału w modlitwie o urodzaje i zachowanie naszej parafii od klęsk żywiołowych.

Przypominamy, że uroczystość I Komunii św. w naszej parafii będzie miała miejsce 15 maja br.  na Mszy św. o godzinie 11.oo. 

Nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu codziennie w naszym kościele o 17.30.

W przyszłą niedzielę strażacy z OSP będą zbierać ofiary do puszek na pomoc dla pogorzelców z Kobylan (Łączki) Państwa Galon, którzy wyniku pożaru stracili dom i większość swego dobytku. Ze względu na bardzo duży zakres prac budowlanych potrzeba jest  jak największa pomoc. W imieniu pogorzelców zwracamy się o życzliwość  i pomoc dla poszkodowanych.

W minioną niedzielę podczas kwesty dla mieszkańców Ukrainy zebraliśmy 2.160 złotych. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy rodzinom z Nielepic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu  troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Nielepic od  p. Marii Laskiewicz do pp. Skrobot.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła  do wieczności śp. Stanisława Sącka /91/ z Pisar. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu. „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym – o takiej niewoli która nie boli. Jak rozumieć słowa o oddaniu się Maryi w niewolę? Niedziela – artykuł „Wszystko, co Polskę stanowi oddajemy Maryi” o roli Maryi w naszej historii  Źródło – Cud eucharystyczny w Legnicy   Ola i Jaś z płyta CD nasze mamy, Cuda i łaski    Mały Gość z naklejką Jezus

 

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: