Ogłoszenia duszpasterskie – piąta niedziela wielkanocna/24.04.16/

Dzisiaj gościmy w naszej parafii diakona i kleryków z  Wyższego Seminarium w Krakowie, w ramach Tygodnia Modlitw o Powołania w Kościele, którzy  poprzez udział w Mszach św., spotkania z dziećmi i młodzieżą włączą nas w modlitwę o nowe powołania w Kościele.

Chcemy dziękować Bogu za tych, którzy przeżywają swoje powołanie w służbie dla Królestwa Bożego, ale także modlić za młodych ludzi, którzy szukają swojego miejsca w świecie, aby mogli usłyszeć głos Bożego wezwania i z odwagą na nie odpowiedzieć. Spotkanie z rodzicami dzieci przystępujących do I Komunii Świętej po Mszy św. o 11.00.

Przed kościołem kwestujemy do puszek na pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałek – święto św. Marka, ewangelisty

Środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek – wspomnienie św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, prezbitera.

Piątek – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym

dniu rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa I męczennika

   Sobota – wspomnienie św. Piusa V, papieża. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację

Najświętszego Sakramentu w intencji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i  na pierwsze

nabożeństwo majowe o 17.30 i procesja wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

 

Modlitwa Żywego Różańca:

Poniedziałek – Róża Zwiastowania NMP

Wtorek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Dobiegła końca wizytacja kanoniczna naszej parafii. Pragniemy złożyć księdzu Biskupowi Janowi serdecznie podziękowania za obecność wśród nas. Dziękujemy za spotkania z zespołami i grupami modlitewnymi, za spotkania z nauczycielami i katechetami, za słowo pasterskie skierowane do każdego z nas podczas tych spotkań i niedzielnej Mszy św. Szczególnie dziękujemy za modlitwę w naszej intencji. Dziękujemy za cały trud kanonicznej wizytacji naszej parafii. Niech owocem tej wizyty kanonicznej – jak prosił ksiądz biskup Jan Zając – będzie wzrost naszej wiary, a także powstanie nowej Róży Różańcowej Męskiej, której tak brakuje w parafii.

Dziękujemy młodzieży bierzmowanej za złożony dar Ołtarza /500 zł/, który ofiarowali na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Serdeczne Bóg zapłać.

Sołtys Rudawy informuje, że dzisiaj /tj. 24 kwietnia br./ o 15.45 w budynku Zespołu Szkół w Rudawie odbędzie się zebranie wiejskie mieszkańców wsi Rudawa.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii. Od wtorku przystępujemy do montażu nowych okien w naszym kościele. Stare okna zostaną zdemontowane a witraże oddane do renowacji.

W przyszłym tygodniu  troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Nielepic od  p. Marty Gędłek do p. Janiny Korbiel.

 

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Czesława Lorenc z

Pisar, śp. Ewa Chmielowska z Rudawy. Polecamy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a

 nasz Panie…”.          

 

Prasa katolicka: W dzisiejszym „Gościu niedzielnym” na świętej Hostii pojawił się fragment tkanki z ludzkiego serca. O nadzwyczajnym wydarzeniu  eucharystycznym w Legnicy. Niedziela – o najważniejszym wydarzeniu naszych czasów: Prezydent Andrzej Duda w Poznaniu stwierdził w orędziu, że chrzest Mieszka I przed 1050 laty to najważniejsze wydarzenie w dziejach Polski, Źródło –Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej / niespełna 100 dni/   Arka – nowy polski święty Stanisław Papczyński  a dla dzieci: Ola i Jaś  Mały Gość – magnes z jubileuszowym napisem Jezus w Polsce mieszka

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: