Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta Niedziela Wielkanocna /17.04.2016/

Światowy Dzień Modlitw o Powołania w Kościele

Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele 53 Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne. Najbliższy tydzień to zaproszenie do modlitwy o powołania w Kościele i o dobrych duszpasterzy.

Z tej okazji Ksiądz Rektor Wyższego Seminarium w Krakowie zwrócił się z prośbą do naszej parafii o przyjęcie kleryków z  naszego Seminarium, którzy w przyszłą niedzielę poprzez udział w mszach św., spotkaniach z dziećmi i młodzieżą zachęcą nas do modlitwy o nowe, liczne, święte powołania do kapłaństwa i zakonu.

Zapraszamy na spotkanie z klerykami młodzież gimnazjalna (ramach spotkań formacyjnych), Komitet i Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży po mszy św. o 9. 30 a Liturgiczną Służbę Ołtarza, Oazę Dzieci Bożych, Scholę po mszy św. o 11.00.

Od wczoraj gościmy w naszej parafii JE Ks. Biskupa Jana Zająca, który wizytuje naszą wspólnotę parafialną. Niech spotkanie z Ks. Biskupem Janem będzie umocnieniem naszej wiary, nadziei i miłości. Naszemu drogiemu Księdzu Biskupowi życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej w codziennej posłudze biskupiej.

W liturgii Kościoła:

Sobota – uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Spotkanie Żywego Różańca Dzieci i Młodzieży przed wieczorną mszą św. Natomiast Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży zapraszamy po wieczornej mszy św.

 Modlitwa   Żywego Różańca

  Wtorek  – Róża św. Józefa

  Piątek – Róża św. Jana Pawła II

Próba liturgiczna dla dzieci z klasy III przystępującej do Pierwszej Komunii świętej w czwartek i piątek o godzinie 16.3o

Odpowiadając na apel Papieża Franciszka w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Po mszy św. o godzinie 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

W miniony poniedziałek /11.04.16/ odbyło się na plebanii spotkanie Rady Parafialnej. Zostały omówione bieżące sprawy parafii. Została przekazana informacja o najbliższych pracach, które zostaną podjęte w parafii. Wśród nich należy wymienić wymianę okien w kościele. Zostaną zdemontowane stare witraże, okna i założone nowe. Rada Parafialna podjęła także decyzję o rozpoczęciu prac na cmentarzu: renowacja muru cmentarnego i ułożenie nowego chodnika.

Młodzieży gimnazjalnej przystępującej jutro do egzaminów końcowych życzymy światła Ducha Świętego na czas egzaminów.

Dziękujemy rodzinom z Pisar i młodzieży bierzmowanej za posprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Pisar od pp. Kulesza do pp. Frankowskich.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Edward Włodarczyk/89/ z Dubia, śp. Zdzisław Wąchol /86/ z Rudawy, sp. Włodzimierz Tarnawski/59/ z Rudawy. Polecamy ich dusze Miłosierdziu Bożemu: dobry Jezu, a nasz Panie…”.

    Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym chrzest Mieszka I wpłynął na dzieje Polski, a jemu otworzył drogę do nieba. Ponadto co zawiera długo oczekiwana adhortacja papieża Franciszka o rodzinie? Niedziela – dzisiejsza z książką pt. „Potęga nadziei”/opowieść o cierpieniu człowieka i miłosierdziu Boga/ artykuł: „Święty, który otwarł nam drzwi do Europy Źródło  – chrzest dar na zawsze Ola i Jaś

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: