Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Świętej /22.05.2016/

Przeżywamy dzisiaj w Kościele Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uroczystość ta ma nam pomóc wniknąć bardziej w istotę naszej relacji do Boga, który przychodzi do nas jako Ojciec, jako Jego Syn i jako Duch Święty. Kościół poucza nas, że tajemnica Trójcy Świętej stanowi centrum tajemnicy wiary i życia chrześcijańskiego.
Dzisiaj w parafii Sanka J. E. Ksiądz Kardynał dokona koronacji obrazu Matki Bożej Saneckiej na Mszy św. o 11.oo.

W liturgii Kościoła:

Wtorekwspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
Czwartekuroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte według porządku niedzielnego. Po Mszy świętej o 9.3o procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po zakończeniu procesji Msza święta w kościele. Nielepice – Msza święta o 7.3o, Brzezinka – 17.oo.
Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w procesji i „udekorowanie” domów. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, panie z Koła Gospodyń w strojach regionalnych, mężczyzn do baldachimu, młodzież do niesienia feretronów, dzieci w strojach komunijnych oraz maluchy do sypania kwiatów.
Prosimy, aby Ołtarze Bożego Ciała, podobnie, jak w roku ubiegłym przygotowali:
I ołtarz – p. Stanisława Tarnawska, II ołtarz – p. Władysława Matuszek, III ołtarz – p.Renata Pikul IV – ołtarz polowy /ofiarę na kwiaty do ołtarza złożyli pp. Jadwiga i Tomasz Noworyta/.
W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła rano i wieczór. Uroczyste Nieszpory o godzinie 17.30.

W tym dniu przypada także Międzynarodowy Dzień Matki. Podziękujmy w tym dniu za nasze mamy na nabożeństwie majowym. Zapraszamy szczególnie dzieci do modlitwy

Próba sypania kwiatów dla małych dzieci w poniedziałek i wtorek o godzinie 16.45.

Modlitwa Żywego Różańca;

Niedziela – Róża św. Jana Pawła II
Środa – Róża Zwiastowania NMP
Czwartek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Trwa maj, zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie ze śpiewem Litanii Loretańskiej o godzinie 17.30.
Dzieci komunijne w darze Ołtarza podczas Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej złożyły ofiarę 2 tysięcy złotych. Dziękujemy.

Dziękujemy rodzicom dzieci z IV klasy Szkoły Podstawowej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Nielepic/ od p. Jerzy Korbiel do p. Baster Maria/.

W dniu 24 maja /wtorek/ godz. 10.oo – 18.oo w Przychodni Zdrowia w Rudawie odbędą się badania: USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych tętnic, żył kończyn dolnych i górnych, USG tarczycy, przerostu prostaty. Badania są płatne 60 zł. Informacje oraz zapisy w przychodni.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gość niedzielnym” Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to wydarzenie historyczne. Warto by rodzice zachęcali swoje dorastające dzieci do udziału w nich. Obawy o bezpieczeństwo uczestników są przesadzone. Musisz przeczytać artykuł: „Bez obaw, krowy mleka nie stracą
Niedziela – artykuł: „Osiem tygodni polskiego naukowca w kosmosie, który nie był astronautą” Źródło – dziękczynienie za chrzest Polski Ola i Jaś

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Helena Mucha /92/ z Rudawy. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Z życia parafii: Przypominamy, że nasza parafia organizuje Pielgrzymkę na Dolny Śląsk i w Karkonosze/ Góra św. Anny – Wrocław – Świdnica – Krzeszów – Wambierzyce/ w dniach 20 – 23 czerwca 2016 r. koszt  pielgrzymki 595 zł od osoby. Zapisy do końca maja. Dokładny plan na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

Ważna informacja: 20 maja rozpoczęła się w diecezji krakowskiej Peregrynacja Symboli ŚDM – Krzyża oraz Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Potrwa aż do samych wydarzeń ŚDM.

W czasie peregrynacji symbole nawiedzą 45 dekanatów, około 200 kościołów i kaplic, 50 szkół, kilkanaście szpitali, a także więzienia i ośrodki poprawcze na terenie całej Archidiecezji.

Zgodnie z tradycją, diecezja gospodarzy wydarzeń ŚDM, jest ostatnim miejscem peregrynacji. Peregrynacja rozpoczęła się już w kwietniu 2014 r. Symbole odwiedziły kolejno wszystkie diecezje Polski, a także państwa: Białoruś, Litwę, Łotwę, Rosję, Ukrainę, Mołdawię, Rumunię, Węgry, Słowację oraz Czechy.

Peregrynacja symboli niech się stanie ostatnią okazją do tego, aby zaangażować się w pomoc przy organizacji ŚDM w parafiach. Może być to szansa na rozwianie wątpliwości w kwestii przyjmowania pielgrzymów, być może ktoś jeszcze znajdzie natchnienie, żeby się w ogóle włączyć w organizację. Jest jeszcze kilka dni maja, więc jest to okazja do tego, żeby zarejestrować się jako wolontariusz. To jest także taki pierwszy moment, kiedy możemy poczuć klimat zbliżającego się spotkania z Panem Jezusem i Ojcem Świętym.  

Peregrynacja potrwa do 25 lipca. W czasie tygodnia wydarzeń centralnych ŚDM symbole będą dostępne dla pielgrzymów w namiocie Adoracji znajdującym się w Parku Jordana (obok krakowskich Błoń, między ulicami: Al. 3 Maja, Reymana i Reymonta). Będą także obecne przy wszystkich celebracjach na Błoniach i Campus Misericordie. 

W naszym dekanacie krzeszowickim Symbole ŚDM będziemy gościć w dniach 22 – 24 czerwca 2016 roku. Mam nadzieję, że i w naszej parafii.

Informujemy, że osoby chcące wspomóc finansowo prace remontowe prowadzone w naszym kościele mogą wpłacone kwoty odpisać od podstawy opodatkowania w rozliczeniu podatku za 2016 rok. Warunkiem takiego odliczenia jest dokonanie do 31 grudnia 2016 roku wpłaty przelewem na konto parafii. Na przelewie należy zaznaczyć, że jest to darowizna na rzecz kościoła Wszystkich Świętych. Podane też muszą być dane osobowe osób przekazujących darowiznę.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: