Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki /01.01.2017/

W niedzielę 1 stycznia obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, rozpoczynamy Rok Pański 2017 razem z Maryją, której chcemy zawierzyć to wszystko, co przed nami. Ten dzień obchodzony jest także jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze święte odprawiamy według porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św. o 12.15. Nabożeństwo eucharystyczne o 17.30.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałekwspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
Wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus
CzwartekI czwartek miesiąca. Po wieczornej Mszy św. Godzina święta. Do adoracji zapraszamy Honorową Straż Serca Pana Jezusa. Z racji I piątku miesiąca spowiedź od 16.00. Nielepice- Msza św. o 15.15.
Piątekuroczystość Objawienia Pańskiego a zarazem I piątek miesiąca. Msze św. według porządku niedzielnego / g. 6.45, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00, Nielepice – 7.30, Brzezinka – 9.00/. Na Mszy św. o 11.00 dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej otrzymają modlitewniki. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Taca przeznaczona na misje.
SobotaI sobota miesiąca. Po południu o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Trzej mędrcy ze wschodu podarowali Dzieciątku swoje dary, podarujmy Jezusowi godzinę swojego czasu i przyjdźmy modlić się o pokój. Do modlitwy zaprasza Męska Róża Różańcowa. W tym miesiącu nie odwiedzamy chorych, gdyż byli zaopatrzeni na Święta Bożego Narodzenia.
Niedzielaświęto Chrztu Pańskiego.

W związku z pożarem domu Państwa Ziębów z Sowiarki organizujemy pomoc materialną dla pogorzelców. W przyszłą niedzielę strażacy z OSP po każdej Mszy św. będą kwestować przy kościele. Zachęcamy do wsparcia i modlitwy w intencji poszkodowanych.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w święto św. Szczepana, zebraliśmy na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie 4.200 zł. A podczas Pasterki na Fundusz „SOS dla życia” 2.054 zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

Przypominamy, iż katecheza przed chrzcielna w naszej parafii dla rodziców i chrzestnych jest w piątek po wieczornej Mszy św. poprzedzającą niedzielę chrztu.

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania zapraszamy rodziny z Sowiarki od. pp. Żurek.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Andrzej Kłeczek z Nielepic. Polecamy jego duszę Miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

2 stycznia (poniedziałek) po Mszy św. o 17.00 spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Fatimy. Prosimy o wpłatę zaliczki 1000 zł.

Prasa katolicka; Niedziela – Orędzie pp. Franciszka na 50 Światowy Dzień Pokoju – „Prawdziwa nadzieja nie umiera”. A także możemy przeczytać relacje o orszakach trzech króli wędrujących po Polsce. Na bocznym ołtarzu poświęcona kreda i kadzidło.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy szczęśliwego Nowego Roku 2017. Niech Święta Boża Rodzicielka Maryja, która jest patronką dzisiejszego dnia, ma w swojej opiece nas samych i nasze rodziny – niech uprasza dla wszystkich Boże błogosławieństwo na każdy dzień tego szczególnego roku, który będziemy przeżywać jako Rok św. Brata Alberta, który przypomina, że mamy być „dobrzy jak chleb”. Do Siego Roku!

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu  /02.01.17 do 07.01.17/

Poniedziałek /02.01.17/

Rudawa – zamek; ul. Zamkowa, ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. Polaczka / g.15.00

Pisary / od pp. Hrabia do pp. Buniak / g.13.00 /

Wtorek /03.01.17/

Sowiarka / g. 15.00

Środa /04.01.17/

Rudawa – Baranówka; ul. Ks. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa /g. 13.00

Rudawa – ul. Osiedlowa / g.15.00

Kochanów / prawa strona od Zabierzowa / g.15.00

Czwartek /05.01.17/

Rudawa – Przymiarki; ul. Sienkiewicza, ul. Zielonki, ul. Domańskiej / g. 13.00

Sobota / 07.01.17 /

Rudawa / od reku / ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. Wyspiańskiego / g. 9.00

Pisary / od p. Dobrzańskiego w kierunku do Rudawy / g. 9.00

Pisary / od Dubia po obu stronach drogi do p. Stanisławy Grela / g. 9.00

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: