Ogłoszenia duszpasterskie – Święto św. Szczepana /26.12.2016/

Dzisiaj, w Kościele drugi dzień świąteczny – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte według porządku niedzielnego. Poświęcenie owsa. Uroczysta Msza św. w intencji Jubilatów dziękujących za 50 lat wspólnego życia małżeńskiego o 9.30. Serdecznie zapraszamy Jubilatów do odnowienie przysięgi małżeńskiej. Chrzty dzieci o 12.15. Mszy św. wieczornej nie będzie. Tradycyjnie, taca w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

W liturgii Kościoła:
Wtorekświęto Jana Apostoła i ewangelisty
Środaświęto Świętych Młodzianków, Męczenników
Piątekświęto świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa
Sobotawspomnienie św. Sylwestra, papieża. Ostatni dzień roku kalendarzowego. Uroczyste nieszpory o 16.30. Msza święta z kazaniem na zakończenie roku kalendarzowego o 17.00. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy dziękczynnej za wszelkie łaski otrzymane od Pana Boga w minionym roku kalendarzowym.
Niedzielauroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi/Nowy Rok/. W tym dniu przypada 50 Światowy Dzień Pokoju. Po południu o 17. 3o adoracja Najświętszego Sakramentu o uproszenie pokoju na świecie. Taca w tym dniu przeznaczona jest na cele inwestycyjne w parafii.

Na najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Niegoszowic od p. Stanisława Szczepańskiego.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania świątecznego wystroju naszej świątyni: za przygotowanie szopki siostrze Elżbiecie, panu kościelnemu i tym, którzy pomagali w kościele. Dziękujemy pani Ani z Dubia za ofiarowane kwiaty do kościoła. Dziękujemy sprzątającym rodzinom z Niegoszowic. Wyrazy podziękowania składamy dla księdza Mirosława i księdza Krzysztofa za trud duchowego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia naszych dzieci na roratach w czasie tegorocznego Adwentu.

W najbliższy piątek /30 grudnia br./ kancelaria nie czynna.

Serdeczne składamy Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na remont kościoła. Osoby chcące przekazać darowiznę na rzecz naszej parafii pomniejszając swój podatek, powinny dokonać wpłaty na konto parafialne z zaznaczeniem „darowizna na cele kultu religijnego – remont kościoła”. Nasze konto:. Bank Spółdzielczy Krzeszowice Nr konta: 62861200030010000201540001
Na przekazie bankowym należy umieścić swoje dane (imię, nazwisko, adres) oraz dane parafii:

Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie
Rynek 5 32-064 Rudawa
Bank Spółdzielczy Krzeszowice
Nr konta: 62861200030010000201540001

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: