Ogłoszenia duszpasterskie – Boże Narodzenie /25.12.2016/

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, składamy wszystkim parafianom, i przyjaciołom naszej wspólnoty, najpiękniejsze życzenia świąteczne. Niech te święta pomogą nam odkryć radość z posiadanego obok nas człowieka oraz umocnią miłość w naszych domach poprzez wzajemną rozmowę, bycie ze sobą i życzliwość. Niech Boża Dziecina udziela nam wiele łask Bożych i obfitego błogosławieństwa. Życzą Wasi duszpasterze.

Poniedziałekświęto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte według porządku niedzielnego. Poświęcenie owsa. Msza św. w intencji Jubilatów dziękujących za 50 lat wspólnego życia małżeńskiego o 9.30. Serdecznie zapraszamy Jubilatów do odnowienie przysięgi małżeńskiej. Chrzty dzieci o 12.15. Mszy św. wieczornej nie będzie. Tradycyjnie, taca w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Zachęcamy do nabywania prasy świątecznej: „Gość niedzielny” na Boże Narodzenie i Nowy Rok. 100 świątecznych stron. Przeczytaj o zupełnie nieznanym w Polsce pisarzu, którego chętnie cytuje papież Franciszek albo o oficerze, który uratował 75 ton polskiego złota. Niedziela – na tej choince była cała Polska. „Życzę Ci, Mieciu, żebyś ze mną jeszcze wytrzymał” – mówił podczas Wigilii Jan Paweł II do ks. Mieczysława Mokrzyckiego, obecnego metropolity lwowskiego. Źródło – 28 stycznia ingres ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

Z życia parafii:

W tym tygodniu rozpoczniemy w parafii wizytę duszpasterską, popularnie zwaną kolędą.  Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny, aby razem się pomodlić, poświęcić dom, i porozmawiać o problemach naszej parafii. Przypominamy, że w czasie kolędy przychodzi do naszych rodzin nie tylko kapłan, ale i Jezus Chrystus ze swoim błogosławieństwem. Odwiedziny kolędowe przeżyjmy w duchu wiary i pobożności.

Niech na stole przykrytym białym obrusem nie zabraknie krzyża, Pisma św., świec, i wody poświęconej. Dziękując wszystkim za składane ofiary przy tej okazji, przypominamy, iż część ich przekazywana jest na Kurię,Bratnią Pomoc Kapłańską, Seminarium duchowne, Caritas i misje.

Plan wizyty duszpasterskiej /27. 12. 2016 – 30.12.2016/

Wtorek /27.12.16/

Rudawa – domy za cmentarzem /ul. Kard. Dunajewskiego, ul. 21 lipca, ul. Łanowa/ g. 14.oo/

Brzezinka /od Więckowic/ g. 9.oo/

Nielepice /Doły i śr. Wsi/ g. 9.oo/

Środa /28.12.2016/

Brzezinka /od pp. Kocjan/ g. 9.oo/

Nielepice /od szkoły/ g.9.oo

Niegoszowice /prawa strona// g. 9.oo/

Czwartek /29.12.2016/

Brzezinka /od pp. Gwizdała/ g. 9.oo/

Nielepice /Kmiecie/ g. 9.oo

Niegoszowice /lewa strona/od pp. Pogan/ g. 9.oo/

 Piątek /30.12.2016/

Brzezinka /od kościoła /od pp. Gościej/ g. 9.oo/

Nielepice /Perdzina/ g. 9.oo/

Niegoszowice /za ogrodem/ g. 9.oo/

 

Plan wizyty duszpasterskiej /02.01.2017 – 07.01.2017/

 

Poniedziałek / 02.01.2017 /

Pisary / od p. Hrabia do pp. Buniak / g. 13.00 /

Rudawa / Zamek; ul. Zamkowa, ul. Stroma, ul. Akacjowa, ul. Krótka, ul. Polaczka / g.15.00 /

Wtorek / 03.01.2017 /

Sowiarka /od pp. Węgiel do pp. Duda następnie po drugiej stronie drogi ul Łąkowa do przejazdu kolejowego/ g. 15.00 /

Środa / 04.01.2017 /

Rudawa / Baranówka; ul. Siedleckiego, ul. Ogrodowa, ul. Olszynowa/g. 13.00 /

Rudawa / ul. Osiedlowa / g. 15. 00 /

Kochanów / prawa strona /od pp. Nieć do pp. Wolak / ul. Lubomirskich, ul. Słoneczna, ul. krótka, ul. Złota, ul. Ogrodowa/ g. 15. 00 /

Czwartek / 05.01.2017 /

Rudawa – Przymiarki; ul. Sienkiewicza, ul. Zielonki, ul. Domańskiej / g. 13.00 /

Sobota / 07.01.2017 /

Pisary / od Dubia po obu stronach do p. Stanisławy Grela / g. 9.00 /

Pisary / od p. Dobrzańskiego w kierunku Rudawy / g. 9.00 /

Rudawa / od reku; ul. Kolejowa, ul. Topolowa, ul. Legionów Polskich, ul. Wyspiańskiego/ g. 9.00 /

 

 

 

 

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: