Ogłoszenia duszpasterskie – 4 niedziela Adwentu /18.12.2016/

Przed nami ostatni tydzień adwentu. Wczoraj rozpoczęła się jego druga część, która ma nas doprowadzić do celebracji pamiątki Narodzenia Pana Jezusa. Uczyńmy wszystko, co możliwe, aby zewnętrzne przygotowania do świąt, chociaż ważne i potrzebne, nie przesłoniły nam tajemnicy Bożego Narodzenia, którą mamy celebrować.
Zapraszamy dzisiaj całą społeczność naszej parafii do wspólnego kolędowania przy „Zapalonej choince”. Złożymy sobie świąteczne życzenia, połamiemy się opłatkiem. Wspólnemu biesiadowaniu towarzyszyć nam będzie kapela Górali. Początek spotkania 17.30
Przypominamy, że dzisiejsza Msza św. wieczorna wyjątkowo o 16.30!!!

W liturgii Kościoła:

Poniedziałekparafialny dzień spowiedzi przed świętami. Zapraszamy parafian do skorzystania z sakramentu pojednania od godziny 8.00 do 11.00 / przerwa 9.30 – 10.00 /, od godziny 15.00 do 18.00 / przerwa 16.30 – 17.00/.
SobotaWigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie roraty o 6.3o. Dziękujemy wszystkim wytrwałym uczestnikom tej Mszy św. w naszej parafii. Szczególnie dziękujemy dzieciom, a także tym rodzicom i dziadkom, którzy swoje dzieci zaprawiali w adwentowym trudzie. W tym dniu nie będzie w kościele Mszy św. wieczornej.
Według tradycji, gromadzimy się tego wieczoru w naszych domach przy wspólnym stole na Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o chrześcijańskie przeżycie tego wyjątkowego dnia. Pielęgnujmy tradycyjne zwyczaje wigilijne; jak dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, czy wspólny śpiew kolęd. Zachęcamy do zachowania postu według tradycji. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki.

Pasterka w kościele o północy. Jutrznia przed Pasterką o 23.30. Taca z Pasterki przeznaczona jest Fundusz Obrony Życia SOS. Pasterka w Brzezince i Nielepicach o 22.oo.

NiedzielaUroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. Dodatkowo także o 12.15. Składa w tym dniu przeznaczona jest na „świętopietrze”. Uroczyste nieszpory w kościele z uroczystości  Narodzenia Pańskiego o 17.30.

PoniedziałekŚwięto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Poświęcenie owsa. Na Mszy św. o 9.30 pomodlimy się w intencji małżonków z naszej parafii, którzy w tym roku, przeżywali swoje złote jubileusze małżeńskie. Prosimy Czcigodnych Jubilatów o potwierdzenie przybycia do kościoła. Uroczyste chrzty dzieci o 12.15. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Mszy św. wieczornej w kościele nie będzie.

Modlitwa Żywego Różańca
Niedziela – Róża Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę/ wigilia Bożego Narodzenia/ zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Niegoszowic od p. Janiny Cebo. Będzie to sprzątanie świąteczne.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Józefa Nęcka z Brzezinki, śp. Joanna Baster z Rudawy, śp. Stefania Rusek z Pisar. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczny odpoczynek”.

Zachęcamy do zakupu prasy świątecznej: W najnowszym Gościu niedzielnym dodatek specjalny: Jak świętować Wigilię? Ponadto – lista lektur obowiązkowych i nieobowiązkowych dla uczniów klas od IV do VIII. Niedziela – Uwięzieni w biedzie – wolontariusze Szlachetnej Paczki w ciągu 5 lat odwiedzili ponad 143 tys. rodzin, aby zaradzić biedzie.  Źródło, 

Mały Gość – o młodym geniuszu komputerowym, 15 letnim Włochu, który może zostanie patronem Internetu. Ola i Jaś
Z życia parafii

Zachęcamy jeszcze raz do zapisu na pielgrzymkę do Fatimy. Pozostało 6 wolnych miejsc. Proszę ponownie przemyśleć sprawę ewentualnego wyjazdu. 2 stycznia 2017 r. odbędzie się w kościele spotkanie informacyjne dla tych, którzy podjęli już decyzję i tych, którzy są chętni, ale się wciąż zastanawiają. Zaliczkę 1000 zł, jako potwierdzenie udziału w pielgrzymce, należy złożyć do niedzieli 8 stycznia (termin ostateczny)!!!

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: