Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela Adwentu/11.12.2016/

Dziś trzecia niedziela adwentu tzw. Gaudete„Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. W liturgii szaty różowe, nawiązujące do koloru nieba o wschodzie słońca i mówiące, że Zbawiciel – Wschodzące Słońce jest już naprawdę blisko.

Na wieczornej Mszy św. rozdanie medalików dzieciom z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej.

Dziś w Kościele rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Przed kościołem kiermasz ozdób świątecznych.

Dnia 8 grudnia 2016 roku Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację księdza kardynała Stanisława Dziwisza z posługi arcybiskupa metropolity krakowskiego i mianował nowym metropolitą krakowskim księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, dotychczasowego metropolitę łódzkiego. Księdza kardynała Stanisława Dziwisza oraz nowego metropolitę krakowskiego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego otaczamy naszą serdeczną modlitwą.

W piątek rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus. Uczestnicząc we Mszy roratniej o 17.oo połączonej z nowenną wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.
W poniedziałek /19 grudnia br. / spowiedź adwentowa w naszej parafii. Spowiadać będziemy: 8.00 – 11.00 /przerwa od 9.3o do 10.oo/ popołudniu: 15.00 – 18.00 /przerwa od 16.3o do 17.oo/.

W piątek /16 grudnia br./ odwiedzimy chorych przed Świętami z sakramentami świętymi;
Niegoszowice /Msza św. g. 9.oo/, Rudawa /g. 11.oo/, Nielepice/ Msza św. g. 14.00/, Młynka /ok. g. 17.00/. Brzezinka /g. 15.00/, Pisary /g. 16.oo/. Prosimy o zgłoszenie chorych szczególnie tych, których nie odwiedzamy w I soboty miesiąca. Po wieczornej Mszy św. katecheza dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w święta zostaną ochrzczone.

Modlitwa Żywego Różańca:
Wtorek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Czwartek – Róża Matki Bożej Bolesnej
Piątek – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

W imieniu własnym a także Sołtysa Rudawy, Rady Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej serdecznie zapraszam mieszkańców naszej parafii na „Spotkanie pod choinką” , które odbędzie się w najbliższą niedzielę w Rudawie na Rynku o 17.30. Podczas spotkania zostanie zaświecona choinka, złożymy sobie świąteczne życzenia, łamiąc się opłatkiem. Spotkaniu będą towarzyszyć występy artystyczne, między innymi Górali. Nie zabraknie przysmaków Koła Gospodyń z Rudawy. Spotkajmy się razem. Serdecznie zapraszamy. Ksiądz Proboszcz z księźmi wikariuszami.
Informujemy, że w przyszłą niedzielę wieczorna Msza św. wyjątkowo o 16.30!!!

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na sobotę zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Niegoszowic od p. Wąchol.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Władysław Kubaty z Krakowa, śp. Stanisław Tarnawski z Rudawy, śp. Józefa Nęcka z Brzezinki. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w Gościu Niedzielnym – po raz pierwszy w dziejach można było sfotografować i pokazać miejsce, gdzie dokonał się cud Zmartwychwstania. Stało się to przy okazji remontu Bożego Grobu. „Jestem całkowicie zdumiony. A kolana trochę mi się trzęsą – wyznał jeden z archeologów uczestniczących w odsunięciu marmurowej płyty przykrywającej skałę, na której położone było ciało Jezusa”.
Niedziela – List papieża Franciszka do 10 letniej włoskiej dziewczynki, który przeczytała z mamą na miesiąc przed swoją śmiercią. Za tydzień film o świętości Jana Pawła II „My wszyscy z Niego” i kalendarz na 2016 r. Cena 10 zł. Źródło – Ogień dla nas i całego Cuda i łaski, dla dzieci Ola i Jaś

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: