Ogłoszenia duszpasterskie – druga niedziela Adwentu /04.12.2016/

Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, obchodzimy w Kościele Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pragniemy darem modlitwy i ofiarą wesprzeć naszych współbraci zamieszkujących krajach byłego Związku Radzieckiego. Przed kościołem ministranci z puszkami zbierają ofiary na ten szczytny cel.

Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Uroczyste chrzty o 12.15.  Nabożeństwo eucharystyczne  o 17.3o. Po Mszy św. o 11.00 spotkanie w salce z rodzicami dzieci komunijnych.

Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Święty żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich.

Środa – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

Czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w kościele o 6.3o, 8.oo, i 17.oo.

Piątek – wspomnienie św. Jana Diego

Niedziela – III Niedziela Adwentu tzw. „Gaudete”. W tym dniu uroczyste wręczenie medalików dzieciom komunijnym na Mszy św. o 18.oo.

 Modlitwa Żywego Różańca:

Czwartek –  Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej

Piątek  – Róża św. Józefa

Roraty od poniedziałku do soboty o 6.30 i 17.00. Zapraszamy dzieci z lampionami; pomóżmy dzieciom wziąć udział w Roratach.

W przyszła niedzielę przy kościele kiermasz świąteczny organizowany przez dzieci i młodzież oazą.

Spowiedź adwentowa w parafii odbędzie się 19 grudnia / tj. poniedziałek /. Tak ułóżmy zajęcia i obowiązki, abyśmy wszyscy skorzystali ze spowiedzi i nie odkładali jej na późniejszy termin. Spotkania dla młodzieży przed bierzmowaniem: poniedziałek – klasa I gimnazjum, wtorek – klasa II gimnazjum . Spotkanie rozpoczyna się Mszą świętą o 17.oo.

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny od pp. Akowaczów.

W minionym tygodniu odszedł  z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Tadeusz Ziąbek z Siedlca. Polecajmy jego  duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczny odpoczynek”.

Prasa katolicka:  Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o podwójnej kradzieży św. Mikołaja – reportaż z włoskiego miasta Bari, gdzie znajduje się najważniejsze sanktuarium świętego. Niedziela – Pomagamy katolikom za wschodnią granicą. Liczy się każda złotówka. Polacy za wschodnią granicą potrzebują kościołów i sal katechetycznych, wsparcia dla hospicjów.  Źródło – roku temu w Peru, 5 grudnia 2015 zostali beatyfikowani polscy franciszkanie; o. Zbigniew Strzałkowski i o. Michał Tomaszek . Reportaż o błogosławionych. Chrystus i Ty – O żołnierzach wyklętych i bł. Ks. Bukowińskim Apostole Kazachstanu.

W kiosku z prasą katolicką świece na wigilijny stół. Ofiara złożona przy tej okazji przeznaczona na działalność Caritas.

Pielgrzymka

Zachęcamy do zapisania się na pielgrzymkę samolotową do Fatimy, którą nasza parafia organizuje z okazji 100. rocznicy objawień Matki Bożej. Odbędzie się ona w dniach 25 kwietnia do 2 maja 2017 r. W ramach wyjazdu odwiedzimy takie miejsca jak: Lizbona, Ajustrel, Fatima, Nazare, Braga, Porto, Coimbra a także Santiago de Compostela. Będziemy uczestniczyć w niezapomnianych nabożeństwach. Koszt pielgrzymki to 3 600 zł. Do 18 grudnia przyjmujemy zapisy chętnych w zakrystii, do końca roku prosimy o wpłacenie zaliczki. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji w gablocie.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: