Ogłoszenia duszpasterskie – pierwsza niedziela Adwentu /27.11.2016/.

Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za cztery tygodnie uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Nowy rok duszpasterski w Kościele upłynie nam pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wykorzystajmy ten czas Adwentu dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi.

W liturgii Kościoła:
Środa – święto św. Andrzeja, apostoła
Czwartek – I czwartek miesiąca. „Godzina święta” po wieczornej Mszy św. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy Honorową Straż Serca Pana Jezusa, grupę modlitewną Krąg biblijny i tych, którzy w podjęli duchową adopcję dziecka poczętego. Msza święta w Nielepicach o 15.15.
Piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź od 16.00. Katecheza dla młodzieży klasy trzeciej gimnazjalnej po wieczornej Mszy św. Msza święta w Brzezince o 15.15.
Sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Msza św. w kaplicy Sióstr Służebniczek o 8.00. Odwiedziny chorych od 9.00. Przypominamy, że chorych zgłaszamy u opiekunek charytatywnych lub w zakrystii. Po południu o 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Przyjdź i poleć tę sprawę Królowej Pokoju – zaprasza Męska Róża Różańcowa.
Niedziela – dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. W tym dniu mija 42 rocznica śmierci bł. Księdza Władysława Bukowińskiego. Podczas Mszy św. o 9.30 będziemy się modlić o rychłą jego kanonizację. Po Mszy św. o 11.00 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych w salce katechetycznej.

Roraty dla dzieci będą wieczorem w dni powszednie o 17.00; dla dorosłych i starszych rano o 6.30. Roraty Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej Mszy św. oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

W kiosku z prasą katolicką rozprowadzamy świece „Caritas” w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece w cenie 10 zł. Złożona ofiara zostanie między innymi przekazana dla dzieci w Syrii.

Przypominamy, że organizujemy po raz kolejny akcję „Grudniowa niespodzianka”. Poszukujemy „świętych Mikołajów”, którzy darem serca obdarują pomocą konkretną rodzinę potrzebującą z terenu naszej Gminy i parafii. Więcej informacji na plakacie.

Modlitwa Żywego Różańca:
Piątek – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Sobota – Róża Matki Bożej Królowej Polski

W przyszłą niedzielę taca przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Chrzty dzieci na Mszy św. o 12.15.

Informujemy, że w trzecią i czwartą niedzielę adwentu zostanie przeprowadzony Kiermasz Ozdób Świątecznych, przez dzieci i młodzież z oazy z naszej parafii.

 

Dziękujemy parafianom z Niegoszowic za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne dziesięć rodzin od p. Edwarda Machlowskiego/ sołtysa/.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym przeczytamy o naszej parafii. „Będzie wielkim synem Kościoła”. A także w Gościu pierwszy odcinek adwentowych rekolekcji pod tytułem: „Szkoła nadziei”.
Niedziela – Tajemnica Bazyliki św. Piotra. Historia najstarszego krucyfiksu w Bazylice św. Piotra, który dotąd był niedostępny dla zwiedzających tę świątynię. Źródło – oczekiwanie na Miłość.

Mały Gość   Ola i Jaś

Z życia Kościoła: Informujemy, że adwentowy Dzień Skupienia dla Osób Żyjących w Niesakramentalnych Związkach Małżeńskich odbędzie się w sobotę 3 grudnia 2016 o godzinie 16.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Na Wzgórzach Krzesławickich.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: