Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata / 20.11.2016/

Dzisiaj we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny zostanie odmówiony Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który wczoraj biskupi polscy uroczyście odmówili w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.
To wydarzenie jest zwieńczeniem obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski. W obliczu detronizacji Jezusa w wielu sferach życia, biskupi polscy zawierzyli Mu samych siebie i naszą ojczyznę.
Za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałekwspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
Wtorek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
Czwartek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung – Lac, prezbitera, i Towarzyszy
Piątek – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy.
Niedziela – pierwsza niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.

Modlitwa Żywego Różańca:
Wtorek – Róża św. Jana Pawła II
Piątek – Róża Zwiastowania NMP
Sobota – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W minioną niedzielę zebraliśmy 950 złotych do puszek na „Pomoc dla chrześcijan w Iraku”. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie „Bóg zapłać”.

W najbliższą niedzielę o godzinie 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Księdza Proboszcza z okazji imienin.

Wszystkim parafianom, obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny, składamy najserdeczniejsze życzenia. Polecamy ich wszystkich Bogu przez wstawiennictwo Maryi i świętych patronów.

Serdecznie dziękujemy parafianom z Niegoszowic, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny od p. Henryka Mazura.

Dziękujemy serdecznie rodzinom z parafii, które ofiarą pieniężną wsparły remont naszego kościoła. Do tej pory powróciło do parafii 673 koperty / Rudawa – 224, Brzezinka – 119, Kochanów – 30, Młynka – 36, Nielepice – 126, Niegoszowice – 79, Dubie – 3 /. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym – Wczoraj w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach na zakończenie obchodów 1050 . rocznicy chrztu Polski biskupi wypowiedzieli Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W „Gościu” znajdziemy pełny tekst aktu oraz omówienie jego znaczenia.
Niedziela„Trudne odkłamywanie historii” – poprawność polityczna dotąd nie pozwalała, by do społecznej świadomości dotarły nazwiska prawdziwych założycieli Komitetu Obrony Robotników. Przyszedł czas odkrywania prawdy. Źródło – Chrystus królem naszych ser. Mały Gość – dodatek – lampion roratni

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Tadeusz Baster z Rudawy, śp. Maria Grzybek z Rudawy. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Z życia parafii:

Pan organista informuje, że w tym tygodniu rozpocznie roznosić opłatki na stół wigilijny. Opłatki zostały poświęcone na Mszy św. o 6.45. Pan Piotr odwiedzi rodziny w parafii począwszy od Kochanowa, następnie przejdzie przez Sowiarkę i Nielepice, potem dotrze do mieszkańców pozostałych miejscowości. Szczegółowy plan w gablocie.

Informujemy, że parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Fatimy z okazji 100 rocznicy objawień Matki Bożej. Odbędzie się ona na przełomie kwietnia i maja 2017 roku i potrwa 8 dni. Koszt ok. 3.600 zł od osoby. Do 10 grudnia br. przyjmujemy w zakrystii wstępne zapisy chętnych w celu rozeznania liczby pielgrzymów. Więcej informacji u księży.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: