Ogłoszenia duszpasterskie – 33 niedziela zwykła C /13.11.2016/

Dzisiaj 33 niedziela zwykła w ciągu roku i VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony w bieżącym roku Irakowi. Składka do puszek przed Kościołem na fundację „Kirche in Not” (Kościół w potrzebie) na chrześcijan w Iraku. Z racji zamknięcia Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w naszej diecezji po Komunii św. zaśpiewamy dziękczynne Magnificat.

Do piątku odmawiamy na wieczornej Mszy św. Nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

W sobotę 19-go listopada w przeddzień Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, biskupi polscy wraz z wiernymi zgromadzonymi w sanktuarium w Łagiewnikach dokonają Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. (Program w gablocie). Akt zostanie ponowiony w samą Uroczystość Chrystusa Króla we wszystkich kościołach w Polsce.

W liturgii Kościoła:
Czwartekwspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
Piątekwspomnienie bł. Karoliny Kóżkówny, dziewicy i męczennicy
Sobotawspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
Niedzielauroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w Rzymie, który rozpoczął się w uroczystość Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia ubiegłego roku. W tym dniu duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym, który zamknie Drzwi Miłosierdzia Roku Jubileuszowego
Po Mszy św. o 9.3o wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana Wszechświata.

Modlitwa Żywego Różańca:
WtorekRóża Matki Bożej Bolesnej
ŚrodaRóża Matki Bożej z Góry Karmel
PiątekRóża świętego Józefa

W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców dzieci komunijnych na spotkanie po Mszy św. o 11.00.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Uczniowska Gimnazjum w Rudawie im. Henryka Sienkiewicza zapraszają na spektakl poświęcony patronowi szkoły, który odbędzie się 18 listopada br. o godzinie 17.30 w Zespole Szkół w Rudawie.

Serdecznie dziękujemy parafianom z Niegoszowic, którzy, w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny p. Tadeusza Seremaka.

Do kaplicy cmentarnej został zakupiony sprzęt nagłaśniający cmentarz ( wzmacniacz, zestaw głośników). Kosztował 6 tys. zł.

Dziękujemy p. Andrzejowi Sypławskiemu za wykonanie krzyża procesyjnego wraz podstawką na świece do głównego ołtarza. Przypominamy, że ofiarę na ten cel złożyli rodzice dzieci komunijnych podczas uroczystości I Komunii św.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym kalendarz ścienny na 2017 rok z galerią sukienek Królowej Polski na każdy miesiąc. Niedziela – przeczytamy o nowym nuncjuszu w Polsce, abp Salvatore Pennacchio. Źródło – „Kto śpiewa ten dwa razy się modli” – św. Cecylia patronka muzyki kościelnej. Cuda i łaski

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: