Ogłoszenia duszpasterskie – 32 niedziela zwykła C/06.11.2016/

Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej. Uroczyste chrzty dzieci o 12.15. Nabożeństwo eucharystyczne o 17.3o. Dzisiejsza taca przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii.

W liturgii Kościoła:

Środarocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej(święto).
Czwartekwspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W tym dniu na wieczornej Mszy św. rozpoczynamy Nowennę przed Jubileuszem Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Potrwa ona do piątku, 18 listopada. Następnego dnia przed Najświętszym Sakramentem powierzymy naszą parafię Chrystusowi Królowi Wszechświata.
Piątekwspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy 98 rocznicę odzyskania Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz Gminy Zabierzów zostanie odprawiona o 9.30. Zapraszamy Poczty Sztandarowe i tych, którym los naszego kraju nie jest obojętny. Metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz udzielił wiernym archidiecezji krakowskiej na ten dzień dyspensy od pokarmów mięsnych.
Sobotawspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
Niedzielazamknięcie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w diecezji.

Przez cały listopad / kwadrans/ przed wieczorną Mszą św. w kościele będziemy modlić się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach. Niech ta modlitwa będzie wyrazem nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro od nich otrzymane.

Modlitwa Żywego Różańca:
WtorekRóża NMP Niepokalanie Poczętej
ŚrodaRóża św. Józefa

Wolontariusze „Grudniowej Niespodzianki” informują, że od 12 listopada br. na stronie internetowej GOPS – u w Zabierzowie zostaną umieszczone informacje dotyczące rodzin dla których można będzie przygotować paczkę. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
Jeszcze raz pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w uświetnienie uroczystości odpustowej naszej parafii: Pocztom sztandarowym, strażakom z OSP, Liturgicznej Służbie Ołtarza, siostrze Elżbiecie, scholi, panom od baldachimu, panu Mateuszowi Walczowskiemu za nagłośnienie cmentarza i wszystkim parafianom uczestniczącym w tym ważnym wydarzeniu w naszej parafii.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki, którzy, w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy rodziny z Niegoszowic od p. Krystyny Pogan w stronę Niegoszowic.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym – dlaczego Kościół nie godzi się na rozrzucanie ludzkich prochów w powietrzu, na ziemi lub w wodzie? O tym zakazie przypomina nowa instrukcja Kongregacji Wiary. Mówi ona również o tym, że Kościół usilnie zaleca grzebanie ciał, a kremacja tylko dopuszcza. Niedziela„Nie ślubuję ci uczuć”. Lawinowo rośnie liczba rozwodów. Jak pielęgnować miłość małżeńską, by nie dołączyć do smutnej statystyki?

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Władysława Baster z Nielepic, śp. Zdzisław Front z Rudawy, śp. Teresa Zięba z Pisar, sp. Michalina Kantor z Siedlca. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Z życia parafii:
1. Sołtys i Rada Sołecka Rudawy zapraszają na „Patriotyczne śpiewanie”, które odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Rudawie, ul. Rynek 2 w dniu 10 listopada br. (czwartek) o godzinie 17.00.

2. W dniu 8 listopada /wtorek/ w godzinach 8.00 – 12.00 w Przychodni Zdrowia w Rudawie ul. Domańskiej 24, odbędą się badania: USG Dopller tętnic szyjnych i kręgowych, tętnic i żył kończyn dolnych i górnych, USG tarczycy, Przerost prostaty. Badania są płatne 60 zł. Zapisy w przychodni.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: