Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Poświęcenia Własnego Kościoła /30.10.2016/

Dzisiaj w Kościele obchodzimy Rocznicę Poświęcenia Własnego Kościoła. Na Mszy św. o 9.3o uroczyste „Te Deum”. Pragniemy w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność Panu Bogu za dar Jego obecności w naszej świątyni. Nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.3o. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej diecezji.

W liturgii Kościoła:

Poniedziałekdzień powszedni. W naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy świętowanie uroczystości odpustowej ku czci Wszystkich Świętych. Uroczysta Suma odpustowa o 18.oo. Zapraszamy wszystkich parafian do uczczenia Świętych Patronów naszej parafii. Szczególnie zapraszamy Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, młodzież, panów do baldachimu, dzieci do sypania kwiatów. W tym dniu nabożeństwo różańcowe o 17.3o na które zapraszamy Róże Żywego Różańca. Prosimy parafian o przyniesienie świec na procesję.

Wtorekuroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte według porządku niedzielnego. Mszy św. o 17.00 nie ma. Uroczyste nieszpory w kościele o 13.3o. Msza św. za zmarłych parafian na cmentarzu o 14.oo. Po Mszy św. procesja do Pięciu Stacji połączona z wypominkami za zmarłych.
Środa – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych(Dzień Zaduszny). Msze św. w kościele o 6.3o, 8.oo, 9.3o i 17.oo. Procesja wokół kościoła połączona z wypominkami o 16.30.

CzwartekI czwartek miesiąca. „Godzina święta” po wieczornej Mszy św. Nielepice – Msza św. o 15.15

Piątekwspomnienie św. Karola Boromeusza a zarazem I piątek miesiąca. Spowiedź od 16.00. Po Mszy św. katecheza dla młodzieży III klasy gimnazjalnej. Brzezinka – Msza św. o 15.15

SobotaI sobota miesiąca. Msza św. w kaplicy sióstr o 8.00. Odwiedziny chorych od 9.00. Modlitwa różańcowa w intencji pokoju na świecie połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu o 16.00.

Pamiętajmy, że Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o naszych zmarłych. Pomódlmy się na grobach naszych bliskich zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za każde dobro przez nich uczynione, prosząc dla nich o dar nieba.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną, 1 listopada lub w Dzień Zaduszny, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. Natomiast wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada, nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.

Modlitwa Żywego Różańca:
Środa – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Czwartek – Róża Matki Bożej Królowej Polski

Dziękujemy rodzinom z parafii, które ofiarą pieniężną, wsparły remont naszego kościoła. Do parafii powróciło 420 kopert / Rudawa – 147, Brzezinka – 77, Kochanów – 16, Młynka – 16, Nielepice – 80, Niegoszowice – 60, Pisary – 24, Dubie – 1/. Wszystkim ofiarodawcom składamy staropolskie Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny od p. Kazimierza Nawrot.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym o rozpoczynającej się wizycie Franciszka w Szwecji. Papież nie leci tam, by świętować 500 – lecie rozłamu w Kościele zachodnim, ale , aby w duchu pokuty upamiętnić to wydarzenie. Niedziela – Wspominajmy żywych a nie umarłych. Odpust, który zyskujemy przekraczając Bramę Miłosierdzia możemy ofiarować za zmarłych. Źródło – Święto Niepodległości.

Wszystkim parafianom obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny – składamy najserdeczniejsze życzenia. Polecamy ich osoby Bogu przez wstawiennictwo Maryi: Pod Twoją obronę…

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: