Ogłoszenia duszpasterskie – 30 niedziela zwykła /23.10.2016/

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna  Tydzień Misyjny w Kościele. Jest to czas szczególnej modlitwy w intencji misji na całym świecie. Misji, rozpoczętej przez apostołów prawie dwa tysiące lat temu. Ta misja ciągle trwa i będzie trwać do ponownego przyjścia naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe w intencji misji o godzinie 17.3o.

W liturgii Kościoła:
Środa – wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy
Piątek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
Niedziela – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego. Na Mszy św. o 9.3o uroczyste Te Deum
połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest
na budownictwo sakralne w naszej diecezji.

Modlitwa Żywego Różańca:
Wtorek – Róża Matki Bożej Zwiastowania NMP
Środa – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Informujemy, że Msza św. odpustowa ku czci Wszystkich Świętych w naszej parafii będzie celebrowana w wigilię tejże uroczystości tj. 31 października o 18.oo. Sumie odpustowej będzie przewodniczył Ksiądz Kanonik Ryszard Matuszek. Podczas tej Eucharystii nastąpi uroczyste wniesienie do kościoła relikwii Błogosławionego Księdza Władysława Bukowińskiego.
Zapraszamy do uświetnienia uroczystości odpustowej Poczty Sztandarowe, Zastępy OSP z parafii, młodzież, dzieci. Więcej informacji za tydzień. Msza św. w intencji zmarłych parafian odprawiona zostanie na cmentarzu 1 listopada o 14.oo.

Przypominamy o posprzątaniu grobów na cmentarzu przed uroczystością Wszystkich Świętych. Nie odkładajmy porządków na ostatnią chwilę, aby śmieci mogły być wywiezione z cmentarza. Na wypominki przyjmujemy w kancelarii. Kartki na wypominki wyłożone na bocznym ołtarzu. W piątek spowiedź przed odpustem od 16.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas nabożeństw różańcowych.

W najbliższą sobotę 29 października br. o godzinie 12.00 zostanie przeprowadzona w Rudawie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego/AGD, RTV/. Zużyty sprzęt składamy od czwartku do soboty na Rynku / naprzeciw Remizy/. W sobotę elektrośmieci zostaną załadowane na samochód i odwiezione. Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie a uzyskane środki zostaną przeznaczone na projekty misyjne. Prosimy sołtysów, OSP do pomocy w przeprowadzeniu zbiórki u osób starszych.

Pamiętajmy, że w przyszłą niedzielę /30 października/ nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy.

Dziękujemy rodzinom z parafii, które ofiarą pieniężną wsparły remont naszego kościoła. Do tej pory powróciło do parafii 265 kopert / Rudawa – 96, Brzezinka – 51, Kochanów – 10, Młynka – 8, Nielepice – 49, Niegoszowice – 43/. Wszystkim ofiarodawcom składamy Bóg zapłać.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny od p. Stanisława Lorenc.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym o pomocy ofiarom wojny w Syrii i Libanie. Każdy z nas może pomóc konkretniej rodzinie znanej z imienia i nazwiska, która jest ofiarą wojny na Bliskim Wschodzie. Akcję organizuje od kilku lat Caritas Polska. Więcej informacji w gazecie.
Niedziela – Widziałam Wołyń. „Wołyń” to film o tym, do czego prowadzą podsycanie nienawiści i utrwalanie nacjonalizmu, zwłaszcza pod szyldem obrony własnej ojczyzny. Źródło – Małopolski marsz dla życia. Mały Gość – Rodzinne świętowanie niedzieli – plansza

Zaproszenie:
Światowe Dni Młodzieży dostarczyły nam wielu przeżyć i wzruszeń, że wciąż nimi żyjemy i one żyją w nas. Podczas lipcowych Wydarzeń udało się stworzyć wspólnotę, która trwa i która powinna rosnąć w siłę. Nadal Jesteśmy Razem!
Zapraszamy Was serdecznie na cykl wydarzeń pod wspólnym tytułem: ŚDM Jesteśmy Razem!
28 października 2016 r., godz. 17.00, Tauron Arena spotkanie motywacyjne Are you ready? Yes ! Pytania – świadectwa – pomysły – postanowienia – Eucharystia( pod przewodnictwem bp. Rysia ).
Kolejne spotkanie 13 listopada 2016, 26 listopada 2016.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: