Ogłoszenia duszpasterskie – 29 niedziela zwykła /16.10.2016 /

Dzisiaj, 16 października Ksiądz Kard. Stanisław Dziwisz dokona konsekracji kościoła przy sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Sanktuarium świętego Jana Pawła II to pierwsza w Krakowie świątynia poświęcona papieżowi Polakowi, zbudowana dla uczczenia Jego osoby i pontyfikatu. Sanktuarium jest częścią Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, które powstaje na tzw. „Białych Morzach” w Krakowie, na obszarze dawnych Zakładów Sodowych „Solvay”, w których w czasie okupacji, pracował młody Karol Wojtyła.

W liturgii Kościoła:
Wtorek – święto św. Łukasza
Środa – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera
Czwartek – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
Piątek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
Sobota – wspomnienie św. Jana Pawła II

Modlitwa Żywego Różańca:
Środa – Róża św. Józefa
Sobota – Róża św. Jana Pawła II

Przypominamy o posprzątaniu grobów na cmentarzu przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Prosimy o wyrzucanie śmieci do kontenera a kwiaty, wieńce obok kontenera. Po każdej Mszy św. przyjmujemy w kancelarii na wypominki roczne. Kartki na wypominki na bocznym ołtarzu.

Przypominamy, że Msza święta w intencji zmarłych parafian na cmentarzu zostanie odprawiona 1 listopada w o 14.00.

W ubiegłą niedzielę podczas XVI Dnia Papieskiego zebraliśmy przy kościele 2.490 złotych. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiara została przekazana Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Fundacja im. Brata Alberta w Radwanowicach oraz Burmistrz Krzeszowic serdecznie zapraszają na charytatywny Festyn Jubileuszowy z okazji XXX – lecia Fundacji im. Brata Alberta, który odbędzie się 23 października 2016 roku na Rynku w Krzeszowicach w godzinach 12.00 – 18.00. W trakcje trwania festynu przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, warsztaty artystyczne oraz koncert Pawła Kukiza. Podczas festynu prowadzona będzie zbiórka na zakup samochodu do przewożenia osób niepełnosprawnych.

Serdeczne dziękujemy parafianom z Brzezinki, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny od p. Małgorzaty Nęcka.

Prasa katolicka:
Dzisiaj w Gościu niedzielnym – Co przedstawiają mozaiki zdobiące sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Ponadto w „Gościu” kim są nowi kardynałowie ogłoszeni przez papieża Franciszka? Niedziela – Nowe cuda za wstawiennictwem księdza Popiełuszki. Źródło – Niemądre, nieetyczne, nielogiczne slogany proaborcyjne feministek i lewicowych działaczek. Jaś i Ola

Zaproszenie:

Siostry ze Zgromadzenia Najświętszej Duszy Chrystusa Pana wraz  z Księdzem Kapelanem serdecznie zapraszają do  Siedlca,  w niedzielę, 23 października br. W tamtejszej kaplicy o godzinie 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta, połączona z uroczystym wprowadzeniem do siedleckiej kaplicy Relikwii Świętego Jana Pawła II, które na prośbę Sióstr i Księdza Kapelana zostały im przekazane przez JE Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza.

Po zakończonej Mszy Świętej odbędzie się okolicznościowy spektakl słowno-muzyczny o Świętym Janie Pawle II, przygotowany przez chór „Cantate Anima” z Tenczynka, który uświetni to wyjątkowe wydarzenie. Niech Jan Paweł II zgromadzi nas licznie tego dnia przy Ołtarzu Chrystusowym, byśmy mogli wspólnie dziękować Bogu za łaskę Świętej Obecności Jana Pawła II wśród nas, ukrytej w Jego Relikwiach.

 

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: