Ogłoszenia duszpasterskie – 28 niedziela zwykła / 09. 10. 2016/

Przeżywamy dzisiaj w naszej Ojczyźnie XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. W Roku Miłosierdzia polscy biskupi zachęcają za Papieżem Polakiem do wcielania w życie wyobraźni, a nawet fantazji miłosierdzia. Przypominają przeżycia Światowych Dni Młodzieży i towarzyszące im słowa „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”, które towarzyszyły spotkaniom z Ojcem Świętym Franciszkiem.
Przed kościołem ministranci zbierają ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z wielodzietnych rodzin.
Adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Nabożeństwo różańcowe o 17.3o.

W liturgii Kościoła:
Środa – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera.
Czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
Piątek – wspomnienie św. Małgorzaty Alacoque, dziewicy. W tym dniu przypada święto Komisji Edukacji Narodowej /Dzień Nauczyciela/, z tej okazji pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i wychowawcom pracującym w naszej parafii, życząc im satysfakcji oraz sukcesów w procesie kształtowania serc i umysłów naszych dzieci.
Sobota – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
Niedziela – konsekracja kościoła przy Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie.

Modlitwa Żywego Różańca:
Czwartek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Sobota – Róża Matki Bożej Bolesnej
Niedziela – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

W dniach listopadowych pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy od nas odeszli. Ofiarujmy za nich Mszę świętą i modlitwę w wypominkach. Od przyszłej niedzieli przyjmujemy na wypominki listopadowe.
Wypominki roczne przyjmujemy po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych (najpierw imię, nazwisko). Kartki z wypominkami na bocznym ołtarzu. Na wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę, natomiast ofiarę na wypominki roczne, podobnie, jak intencje mszy świętej. Przypominamy jeszcze raz o posprzątaniu i uporządkowaniu grobów naszych bliskich zmarłych na cmentarzu.

Informujemy, że uroczysta Suma odpustowa ku czci Wszystkich Świętych w Rudawie zostanie odprawiona 31 października br. o 18.00; podczas której, zostaną wprowadzone do kościoła relikwie Błogosławionego Księdza Władysława Bukowińskiego, które otrzymaliśmy podczas jego beatyfikacji w Karagandzie. Dla upamiętnienia tego wydarzenia został postawiony okolicznościowy obelisk przy kościele.

29 października br. w Rudawie zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pozyskane środki z akcji zostaną przekazane dla naszych Braci i Sióstr, żyjących na terenach objętych wojną. Więcej informacji za tydzień.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łask, zdrowia i opieki świętych patronów na co dzień.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy kolejne rodziny od pp. Elżbiety i Andrzeja Pogan /prawa strona w kierunku do kościoła/

Prasa katolicka: Dzisiaj w Gościu niedzielnym zachęta do wielkiej modlitwy pokutnej. Im bardziej pokuta wydaje się nie na czasie, tym bardziej jest potrzebna. Ponadto w „Gościu” – klaps to nie bicie. Czy dobrzy, kochający swoje dziecko rodzice mogą dać mu klapsa? Niedziela – ciekawy artykuł: „Pokuta całego narodu” – zaproszenie na Jasną Górę, aby przeprosić Pana. Źródło – Papieski Dzień Arka – Droga św. Jakuba – droga do Santiago. Cuda i łaski

Z życia Kościoła.
Żyjemy w podzielonym narodzie. Coraz więcej w nas zniechęcenia, złości, zawiści i zniewoleń. Wzrasta liczba rozwodów. Wielu ludzi żyje w lęku, depresji, niepewności. Potrzebujemy interwencji Boga w poważnych problemach, których sami nie rozwiążemy, potrzebujemy Bożego Miłosierdzia. A warunkiem otrzymania Bożego Miłosierdzia jest pokuta.
Dlatego gorąco zapraszamy wszystkich na Wielką Pokutę do Częstochowy, na Jasną Górę, gdzie 15 października w potężnej modlitwie pokutno-przebłagalnej będziemy prosić o przebaczenie grzechów popełnionych w Polsce, uwolnienie od więzów zła, uzdrowienia nas i naszych relacji.
Nasza wspólna, żarliwa modlitwa na Jasnej Górze może wiele zmienić. Przyjedź, by modlić się za swoją rodzinę i całą Polskę.
Więcej informacji na stronie www.wielkapokuta.pl, tam też można zgłaszać zorganizowanie grupy

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: