Ogłoszenia duszpasterskie – 27 niedziela zwykła /02.10.2016/

„Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia” to hasło XVI Dnia Papieskiego, który będzie obchodzony w Ojczyźnie, w niedzielę 16 października. Ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski Dzień Papieski ma upamiętniać pontyfikat świętego papieża Polaka i upowszechniać jego nauczanie.
W tym dniu odbędzie się zbiórka pieniędzy przy kościele, wspierająca program stypendialny fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na opieką finansową i formacyjną osób młodych, nazywanych często „żywym pomnikiem” św. Jana Pawła II.

Dzisiaj, uroczyste chrzty dzieci o 12.15. Nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do pięciu ołtarzy o 17.oo. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w tygodniu odprawiamy o 16.30.

W liturgii Kościoła:
Wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
Środa – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Czwartek – I czwartek miesiąca. Godzina święta o 16.oo. Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy Honorową Straż Serca Pana Jezusa oraz tych, którzy w naszej parafii, podjęli duchową adopcję dziecka poczętego. Nielepice – Msza św. o 15.15
Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to zarazem święto patronalne Żywego Różańca. Zapraszamy w tym dniu Róże Różańcowe z naszej parafii na wspólną modlitwę różańcową i Eucharystię. Po Mszy św. spotkanie Kręgu biblijnego. Z racji I piątku miesiąca spowiedź od 16.00. Brzezinka – Msza św. o 15.15
Sobota – wspomnienie NMP. Rano odwiedziny chorych /godzina 9.00/. Przypominamy, że chorych zgłaszamy u opiekunek charytatywnych.

Modlitwa Żywego Różańca:
Niedziela – Róża Matki Bożej Gromnicznej
Poniedziałek – Róża NMP Królowej Polski
Sobota – Róża Matki Bożej Niepokalanie Poczętej
Niedziela – Róża św. Józefa

Katecheza dla młodzieży klasy III gimnazjum przed bierzmowaniem w I piątek miesiąca po wieczornej Mszy św. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o 17.00. Przypominamy kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej spowiedzi.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Prosimy parafian o zadbanie oraz posprzątanie grobów swoich bliskich zmarłych. Przypominamy, że do kontenera wrzucamy tylko zużyte świece, szkło oraz wypalone znicze, natomiast kwiatów naturalnych, wieńców nie wrzucamy do kontenera. Kartki na wypominki za tydzień na bocznym ołtarzu.

Taca dzisiejsza przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy swoją ofiarą wspierają prace podejmowane w naszym kościele. Rozpoczynamy prace związane z elewacją kościoła. Związku z pracami wokół kościoła prosimy o zachowanie bezpieczeństwa przy wchodzeniu do świątyni. W tym tygodniu będziemy rozprowadzać koperty do rodzin z informacją o podjętych pracach. Przepraszamy za jakiekolwiek pomyłki związane z ich zaadresowaniem. Prosimy o wyrozumiałość i życzliwość dla osób roznoszących koperty. Parafianie, którzy zostali pominięci, a pragną dołożyć cegiełkę do remontu naszej świątyni, proszeni o składanie ofiar na tacę w podpisanych kopertach.

Dziękujemy parafianom z Brzezinki, którzy w ubiegłym tygodniu posprzątali kościół, i złożyli ofiarę. Na najbliższą sobotę zapraszamy dziesięć kolejnych rodzin z Brzezinki od p. Zofii Nawrot.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym o rzezi wołyńskiej. Rozmowa z reżyserem głośnego filmu „Wołyń”. Niedziela – Demony boją się Różańca. Każdy chrześcijanin może się czuć bezpieczniejszy wobec zgubnych mocy szatana. Wystarczy wziąć do ręki różaniec.
Źródło – Legenda o św. Dominiku Mały Gość – obrazek MB Częstochowskiej Ola i Jaś

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: