Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy /16.06.2019/

Dzisiaj przeżywamy w Kościele uroczystość Najświętszej Trójcy. Uroczystość ma nam pomóc wniknąć bardziej w istotę naszej relacji do Boga, który przychodzi do nas jako Ojciec, jako Jego Syn i jako Duch Święty. Kościół poucza nas, że tajemnica Trójcy Świętej stanowi centrum tajemnicy wiary i życia chrześcijańskiego. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
Czwartekuroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o godz. 9.3o procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Po zakończeniu procesji Msza Św. w kościele (ok. godz. 12.00). Nielepice – godz. 7.30, Brzezinka – godz.17.00.
Piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w procesji i „udekorowanie” domów. Zapraszamy Poczty Sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, panie z Koła Gospodyń w strojach regionalnych, mężczyzn do baldachimu, młodzież do niesienia feretronów, dzieci w strojach komunijnych oraz dzieci do sypania kwiatów.

Prosimy, aby Ołtarze Bożego Ciała przygotowali: I ołtarz – p. Stanisława Tarnawska, II ołtarz – p. Jolanta Bazarnik, III ołtarz – p. Beata Wilewska – Żurakowska, IV ołtarz – ołtarz polowy.
W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna rano i wieczór. Uroczyste nieszpory o godz. 17.30.
Próba sypania kwiatów dla dzieci w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.

W środę rozpoczynają się wakacje dla naszych dzieci i młodzieży .

Uroczysta Msza Św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów:
# wtorek – godz. 18.00 Szkoła Podstawowa Rudawa (klasa 0 – 3) i Szkoła Podstawowa Nielepice
# Środa – godz. 8.00 Szkoła Podstawowa Rudawa ( klasa 4 – 8 ) i Gimnazjum.
Do wspólnej modlitwy zapraszamy całą społeczność szkolną: Poczty sztandarowe, Dyrekcję Szkoły, Grono Pedagogiczne, młodzież, dzieci i rodziców. Przypominamy uczniom o stroju galowym. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania podczas nabożeństw czerwcowych.

W niedzielę spotkanie Rady Parafialnej na plebanii o godz. 15.00.

Modlitwa Żywego Różańca:
Środa – Róża Św. Józefa
Piątek– Róża św. Rity
Sobota – Róża Św. Jana Pawła II

Rodzice młodzieży bierzmowanej złożyli 4 tys. zł na dar ołtarza. Serdeczne Bóg zapłać.

Dziękujemy Samorządowi Gminy Zabierzów wraz Panią Elżbietą Burtan Wójtem Gminy Zabierzów za dotychczasowe wsparcie i zaangażowanie w sprawie osuwiska na cmentarzu w Rudawie. Jest to jedyne wsparcie jakie otrzymaliśmy na chwile obecną. Ponadto dziękujemy Ochotniczym Strażom Pożarnym za zabezpieczenie osuwiska wraz z przyległym terenem.

Dziękujemy rodzinom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy z ul. Śląska od pp. Woźniak i Perlik do końca ulicy.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gość niedzielnym” polecamy tekst o ciemnej stronie Internetu. Ten artykuł koniecznie powinni przeczytać rodzice i dziadkowie. Ponadto w Małym Gościu silikonowa opaska na rękę. o nadużywaniu alkoholu i sposobach walki z uzależnieniem. Niedziela – o cudzie w Nowym Sączu, Źródło – o wyznaniu wiary Zofii Klepackiej, Cuda a i łaski Boże

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Wanda Jackowska z Nielepic. Polecajmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze
składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: