Ogłoszenia duszpasterskie – 12 niedziela zwykła /23.06.2019/

Dzisiaj, we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej zostanie odśpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…”. Jak napisali, polscy biskupi: ”chcemy w ten sposób przeprosić, przebłagać Pana Boga, za grzechy profanacji Najświętszego Sakramentu, profanacji Mszy Świętej, parodii procesji Bożego Ciała”, które wydarzenia miały miejsce na ulicach naszych miast.

Dzisiaj o godz. 15.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
Środa – wspomnienie (dowolne) św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera.
Czwartek – wspomnienie (dowolne) św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła.
Piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Sobota – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Nabożeństwo czerwcowe w tygodniu o godz. 17.30.

W piątek, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Przypominamy, że kancelaria w okresie wakacyjnym czynna rano po Mszy Św. Sprawy związane ze ślubem załatwiamy tylko w piątek (godz. 16.00 do 18.00).

Modlitwa Żywego Różańca:
Wtorek – Róża Zwiastowania NMP
Środa – Róża NMP Nieustającej Pomocy

Rozpoczęły się wakacje. Na czas letniego wypoczynku życzymy dzieciom, młodzieży, nauczycielom dobrego odpoczynku, błogosławieństwa Bożego oraz ciekawych przygód na wakacyjnych szlakach. Wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Szczególne życzenia kierujemy dla pana Piotra, naszego organisty z okazji przypadających jego imienin. Życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej

Wczoraj nikt z wyznaczonych parafian nie przyszedł do sprzątania kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy z ul. Śląska (lewa strona od Krzeszowic) od pp. Wąchal do krzyża.

Prasa katolicka; Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” przeczytamy między innymi o cudach eucharystycznych, wobec których bezradna nauka pada na kolana. Nowy numer Małego Gościa
Niedziela – Zamiast narzekać – pomódl się (o duchowej adopcji kapłanów), Źródło

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Teodor Kurbiel z Niegoszowic, śp. Zofia Korbiel z Rudawy, śp. Zbigniew Sarnek z Niegoszowic. Polecajmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczny odpoczynek”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: