Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /09.06.2019/

Dzisiaj w Kościele przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni za pobożne odśpiewanie bądź recytacje hymnu: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź” mogą uzyskać odpust zupełny.
Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

Poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. w kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18-tej. Nielepice – godz. 17.00, Brzezinka – godz. 18.00.
Wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
Środa – wspomnienie błogosławionych Piotra Dańkowskiego prezbitera i Towarzyszy
Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się za kapłanów i nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
Piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
Niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy.

Przypominamy, że dzisiaj odbywa się w Rudawie XV Jurajski Półmaraton. Pamiętajmy o tym, wybierając się kościoła.

We wtorek (11 czerwca br.) o godz. 18.00 Ks. bp Jan Zając udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania na Mszy Św. o godz. 18.00.

W czwartek (13 czerwca br.) o godz. 20.00 zostanie odprawione kolejne nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy za przyczyną Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo rozpoczniemy Eucharystią, odmówimy różaniec i wyjdziemy w procesji wokół kościoła, modląc się za wstawiennictwem Maryi. Prosimy o przyniesienie świec. Zapraszamy chętnych parafian do włączenia się w modlitwę Żywego Różańca. Byłoby pięknym owocem nabożeństw fatimskich powstanie nowej Róży Żywego Różańca.

W poniedziałek spowiedź przed dla młodzieży bierzmowanej i świadków od godz. 17.00.

Informujemy, że procesja Bożego Ciała, podobnie jak w roku ubiegłym, przejdzie tą samą trasą po parafii. Więcej informacji za tydzień.

W minioną niedzielę zebraliśmy na cele inwestycyjne 5.950 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. Rozpoczęliśmy prace remontowe plebanii. Niebawem przystąpimy do kolejnych prac wokół kościoła.

Czwartek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Sobota – Róża Matki Bożej Bolesnej
Niedziela – Róża Matki Bożej z Góry Karmel

Słowa podziękowania dla młodzieży bierzmowanej za posprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Rudawy z ul. Śląska (od pp. Jana, Elżbiety Góralczyk do pp. Firek).

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Marianna Mirek z Dubia, śp. Zofia Nowicka z Siedlca. Polecamy ich dusze miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka. Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” płyta CD zawierająca przemówienia papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski. Niedziela – artykuł: Świętość Jana Pawła II. Źródło – artykuł: Uzdrowiona z raka, Mały Gość

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

W niedzielę, 16 czerwca br. przejdzie ulicami Krakowa VII Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem: „Brońmy rodziny!”. Marsz wyruszy o godz. 10.00 z Placu  Matejki. Po zakończeniu Marszu, odbędzie się Piknik Rodzinny w Parku  im. Henryka Jordana.