Ogłoszenia duszpasterskie – 7 niedziela Wielkanocna

Wniebowstąpienie Pańskie / 02.06.2019 /

Dzisiaj w Kościele przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie Pana Jezusa pokazuje nam cel naszych dążeń i powołanie chrześcijanina do życia z Bogiem w niebie.
Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św.
Uroczyste chrzty dzieci na Mszy Św. o godz. 12.15. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.

Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
Wtorek – wspomnienie (dowolne) św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika
Czwartek –pierwszy czwartek miesiąca. „Godzina święta” o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa (godz. 17.30). Do modlitwy adoracyjnej zapraszamy szczególnie Honorową Straż Serca Pana Jezusa, jak i osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka. Nielepice – Msza św. o godz.15.15. Piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od 17.00. Brzezinka – Msza św. o godz. 15.15.
Sobota – wspomnienie św. Jadwigi, królowej Polski.
Niedziela – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu kończy się w Kościele okres wielkanocny.

Czerwiec to miesiąc szczególnej czci oddawanej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chrystus zachęca nas: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, utrudzeni i obciążeni, a Ja was pokrzepię”. Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz. 17. 30.

W poniedziałek próba liturgiczna dla młodzieży bierzmowanej po Mszy Św. o godz. 18.00.
We wtorek katecheza dla młodzieży z klasy VII Szkoły Podstawowej (grupa 1 i 2). Spotkanie rozpoczyna się Mszą Św. o godz. 18.00.

Modlitwa Różańcowa:
Poniedziałek – Róża NMP Królowej Polski
Sobota – Róża NMP Niepokalanie Poczętej

W przyszłą niedzielę ( 9 czerwca br.) odbędzie się w Rudawie XV Jurajski Półmaraton o Puchar Starosty Krakowskiego. Start biegu o godz. 10.00. Organizatorzy biegu przepraszają parafian za utrudnienia ruchu w Rudawie między godz. 9.00 a 13.00. Pamiętajmy o tym, wybierając się na Mszę Św. do kościoła.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy młodzieży bierzmowanej.

W ostatnim tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Stanisława Koźbiał z Niegoszowic, śp. Krzysztof Korbiel z Niegoszowic. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: W dzisiejszym Gościu niedzielnym – specjalny dodatek poświęcony historycznej, pierwszej pielgrzymce Jan Pawła II do ojczyzny. Niedziela – artykuł: Twarzą w twarz z porywaczami. Arka, Źródło –Wniebowstąpienie Pańskie,  Ola i Jaś

Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: