Ogłoszenia duszpasterskie – szósta niedziela wielkanocna /26.05.2019/

Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Prymicje Księdza Szymona Miłka. Prymicje to wyjątkowe święto w parafii. Mszę Św. Prymicyjną odprawi Ks. Szymon o godz. 11.00 w naszym kościele. Wyjście Prymicjanta z plebanii o godz. 10.45.
Wielbimy Boga w Trójcy Świętej za dar kolejnego kapłana z naszej parafii. Zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy dziękczynnej za księdza Neoprezbitera.

W dniu dzisiejszym odbywają się w Ojczyźnie wybory do Parlamentu Europejskiego.

Pamiętajmy także o naszych mamach z okazji Dnia Matki. Podziękujmy za nasze mamy na nabożeństwie majowym. Zapraszamy szczególnie dzieci.

W liturgii Kościoła:
Czwartek – wspomnienie (dowolne) św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika
Piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zakończenie nabożeństw majowych połączone z procesją.
Sobota – pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną o godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii lub u opiekunek charytatywnych. Po południu o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji pokoju na świecie. Na modlitwę zaprasza Róża Męska Żywego Różańca.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tradycyjne dni modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych. Procesja wokół kościoła (śpiew litanii do Wszystkich Świętych) połączona z nabożeństwem majowym o godz. 17.30 .
Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. Zapraszamy parafian do licznego udziału w modlitwie o urodzaje i zachowanie naszej parafii od klęsk żywiołowych.

W sobotę pierwsze nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

Dzieci komunijne złożyły w darze Ołtarza dwa tysiące złotych podczas Pierwszej Komunii Świętej. Bóg zapłać.

Modlitwa Żywego Różańca;
Niedziela – Róża Matki Bożej Gromnicznej

Zapraszamy parafian do udziału w VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę (1 czerwca br.). Wyjazd o godz. 6.45. Zapisy w zakrystii (do środy). Są wolne miejsca (autokar 50 miejsc). Program pielgrzymki na tablicy ogłoszeń

Sołtys Rudawy i Rada Sołecka oraz OSP Rudawa zapraszają dzisiaj dzieci z rodzicami na imprezę z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się na stadionie LKS Orlęta Rudawa o godz. 15.00. Szczegóły na plakatach.

Informujemy, ze w wyniku intensywnych opadów deszczu, na cmentarzu w zachodniej części, uaktywniło się osuwisko. Zostały powiadomione odpowiednie urzędy i służby. Prosimy o zachowanie ostrożności. Zgłosiłem sprawę do Kurii w Krakowie.

Taca za tydzień przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Dziękujemy parafianom z Rudawy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kościół. W przyszłym tygodniu troskę o nasz dom Boży polecamy kolejnym rodzinom z Rudawy z ul. Młyńska, ul. Zakątek, ul. Zarzecze / od pp. Jana i Marzeny Wąchol/.

Gminna Orkiestra Deta i Samorządowe Centrum Gminy Zabierzów zapraszają na jubileuszowy koncert 20 lecia działalności Orkiestry, który odbędzie się 26 maja o godz, 16.00 na Rynku w Zabierzowie. W koncercie oprócz „jubilatki” wystąpi orkiestra z Niemiec oraz kwartet saksofonowy Saksofonowy.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gość niedzielnym” w jaki sposób matki świętych przyczyniały się do świętości swych dzieci. Niedziela – artykuł: „Anioły chodzą po ulicach”. Źródło – Procesja Św. Stanisława. Arka – Serce Pana Jezusa. Ola i Jaś

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Edward Setkowicz z Młynki. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: