Ogłoszenia duszpasterskie – piąta niedziela wielkanocna /19.05.2019/

Dzisiaj, dzieci z klasy trzeciej Szkoły Podstawowej z naszej parafii, przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Otoczmy je serdeczną modlitwą, aby pokochały Pana Jezusa eucharystycznego na całe życie. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie (dowolne) św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
Środa – wspomnienie (dowolne) św. Rity z Cassia,
Sobota – wspomnienie (dowolne) św. Grzegorza VII, papieża.
Niedziela – Międzynarodowy Dzień Matki. Niech nikomu w tym dniu nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.

Zapraszamy dzieci komunijne w Białym Tygodniu na nabożeństwo majowe i Mszę Św. o godz. 18.00. Prosimy rodziców, aby wszystkie dzieci uczestniczyły w tych nabożeństwach w strojach komunijnych.

Dzielimy się radością, że 25 maja br. (tj. sobota) nasz rodak diakon Szymon Miłek z Rudawy przyjmie święcenia Prezbiteratu w katedrze na Wawelu o godzinie 9.00. Nazajutrz w niedzielę ks. Szymon odprawi w naszym kościele Mszę Św. Prymicyjną o godz. 11.00. Na czas przygotowania do święceń polecamy Szymona i jego kolegów Waszej modlitewnej pamięci.
Organizujemy wyjazd na święcenia do Krakowa. Zapisy w zakrystii.

Modlitwa Żywego Różańca:
Wtorek – Róża Św. Rity
Środa – Róża Św. Jana Pawła II
Sobota – Róża Zwiastowania NMP
Niedziela – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W sobotę ( 1 czerwca br.) udajemy się w pielgrzymce na Jasną Górę w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kół Żywego Różańca. Zapraszamy chętnych na wyjazd do Częstochowy a szczególnie członków Żywego Różańca. Wyjazd o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii (duży autokar).

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzinom z Rudawy z ul. Polaczka (od pp. Tobołów do pp. Rednowskich) i Liturgicznej Służbie Ołtarza..

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Henryk Mazur z Niegoszowic. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie: „Po co Pan Bóg stworzył człowieka?” Niedziela – Chrystus w UE. Profanacje w Polsce. Źródło – Urodziny papieża Jana Pawła II Mały Gość – o pomocnikach Maryi – co robią i kto ich wymyślił?

Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najpiękniejsze życzenia. Niech cieszą się błogosławieństwem Bożym i przemożną opieką swoich patronów.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: