Ogłoszenia duszpasterskie – czwarta Niedziela Wielkanocna /12.05.2019/

Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele 56. Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W orędziu na Światowy Dzień Modlitw o Powołania Franciszek wezwał młodzież do tego, aby nie ulegała strachowi i nie pozwoliła uwikłać życia w „sieć bezsensu”. Światowy Dzień Modlitw o Powołania jest zaproszeniem do szczególnej modlitwy o powołania w Kościele.
Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 9.30 rocznica Komunii Świętej dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej.

W liturgii Kościoła:
Poniedziałek – wspomnienie (dowodne) Najświętszej Maryi Panny z Fatimy
Wtorek – święto św. Macieja, apostoła
Środa – wspomnienie (dowolne) bł. Zofii Czeskiej, zakonnicy.
Czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski
Sobota – wspomnienie (dowolne) św. Stanisława Papczyńskiego.
Niedziela – piata niedziela wielkanocna Na Mszy św. o godz. 11.00 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej.

W poniedziałek (13 maja br.) rozpoczęcie nabożeństw fatimskich w naszej parafii. Msza Św. o godz. 19.00 a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Podczas procesji wokół kościoła śpiew Litanii Loretańskiej.
Zapraszamy serdecznie parafian do wspólnej modlitwy a szczególnie Róże Żywego Różańca, dzieci komunijne, młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Prosimy panów do baldachimu, dziewczyny do feretronów a także o przyniesienie świec.

W piątek spotkanie dla młodzieży z klasy VIII Szkoły Podstawowej i klasy III Gimnazjum. Msza Św. z kazaniem. Po wieczornej Mszy Św. spotkanie „Kręgu Biblijnego”.
W sobotę spowiedź dla dzieci komunijnych, rodziców i krewnych o godz. 9.00.

Modlitwa Żywego Różańca:
Poniedziałek – Róża Matki Bożej Fatimskiej
Środa – Róża Matki Bożej Bolesnej
Czwartek – Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Niedziela – Róża św. Józefa

Informujemy, że 1 czerwca br. udajemy się z parafii na VII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca na Jasną Górę. Zapraszamy na pielgrzymkę szczególnie członków Żywego Różańca w parafii (okazja spotkania się z Kołami Żywego Różańca z całej Polski) a także chętnych na wyjazd do Częstochowy. Zapisy w zakrystii.

Dziękujemy rodzicom dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o nasz Dom Boży polecamy rodzicom dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej.

Wczoraj rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie www.darna 100.pl

Dobiega końca XI Tydzień Biblijny w Kościele. W tym roku w ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego czytamy księgę Ewangelii św. Jana. Po Mszy Św. ministranci będą rozdawać do domów tzw. „Chleb życia” tzn. konkretny cytat z Ewangelii św. Jana, który należy odszukać we własnym Piśmie Świętym, uważnie go przeczytać i rozważyć.

W ostatnim tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Jerzy Orkisz z Nielepic. Polecamy jego duszę miłosierdziu Bożemu: „dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Prasa katolicka: Dzisiaj w „Gościu niedzielnym” o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły? Niedziela – Z okazji Tygodnia Modlitw o Powołania sylwetki niezwykłych ludzi Kościoła. Źródło – Pośredniczka Łask. Cuda i łaski, Ola i Jaś

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia. Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Pani Rudawskiej.

© Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Rudawie.
Dołącz do nas: